Stratégia Facebooku kupovať alebo kopírovať konkurentov

Stratégia Facebooku kupovať alebo kopírovať konkurentov

Keď to začalo v roku 2004, Facebook bol jednoduchou platformou sociálnych médií, kde ľudia chodia chatovať so svojimi priateľmi a rodinou a zdieľajú obrázky.

Keď sledovací algoritmus Facebooku zničil svadobné prekvapenie

Platforma bola ľahko použiteľná s obmedzenými funkciami. Rýchlym tempom ožili rôzne iné platformy sociálnych médií s rôznym zameraním a vytvorili konkurenciu pre Facebook.

Aby čelil konkurencii, Facebook nastavil nespravodlivú stratégiu, v ktorej vznikajúca platforma buď akceptuje odpredaj Facebooku alebo Facebook okopíruje ich hlavné črty:

1. Facebook kúpil Whatsapp

V roku 2009 bol spustený Whatsapp, veľmi sofistikovaná aplikácia na odosielanie okamžitých správ, ktorá používateľom umožňuje odosielať textové správy a hlasové správy, telefonovať, zdieľať obrázky a dokumenty. Facebook samozrejme videl Whatsapp ako priamu hrozbu, pretože aplikácia neustále rástla. V roku 2014 sa Facebook rozhodol získať Whatsapp za približne 19 miliárd dolárov a zlomil konkurenciu.

2. Facebook kúpil Instagram

V roku 2010 bola spustená služba sociálnej siete Instagram na zdieľanie fotografií a videí. Platforma mala rýchly masový úspech. Ale opäť, aby zabil konkurenciu, Facebook kúpil platformu v roku 2012.

Kedy je najlepší čas na príspevky na instagrame?

3. Facebook okopíroval funkciu „Príbehy“ zo Snapchatu

Snapchat, ktorý bol spustený v roku 2011, sa rýchlo stal hitom vďaka viacerým efektom a filtrom, ktoré používatelia mohli pridať do svojich krátkych videí s názvom „Príbehy“. Táto funkcia „Príbehy“ bola pre Snapchat hlavným úspechom. Facebook sa pokúsil kúpiť Snapchat, ale nepodarilo sa mu to. Potom Facebook okopíroval funkciu „Príbehy“ Snapchatu v aplikáciách Instagram, Whatsapp a Facebook.

4. Facebook okopíroval funkciu „Reels“ z TikToku

TikTok je platforma na zdieľanie krátkeho videa, ktorá bola vydaná v roku 2016. V roku 2021 bol TikTok najsťahovanejšou aplikáciou. A teraz je TikTok najväčším problémom Facebooku. Už v auguste 2020 Facebook spustil „Instagram Reels“, funkciu, ktorá funguje presne ako na TikToku.

Ako získať overenie účtu na TikToku

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.