Ako Mapy Google zarábajú peniaze?

Ako Mapy Google zarábajú peniaze

Mapy Google sú bezplatné, ale zarábajú miliardy dolárov ročne.

Mapy Google je navigačná aplikácia ponúkaná spoločnosťou Alphabet Inc. Je bezplatná a je najpoužívanejšou navigačnou aplikáciou na svete.

Hoci pri používaní Máp Google neplatíme, aplikácia generuje každoročne miliardy dolárov. To vyvoláva otázku: Ako Mapy Google zarábajú peniaze?

Aj keď používaš Mapy Google zadarmo, neznamená to, že niekto iný neplatí.

V skutočnosti Mapy Google generujú príjmy dvoma hlavnými spôsobmi:

1. Mapy Google API

Väčšina aplikácií na zdieľanie jázd, ako je Bolt, alebo aplikácie na rozvoz jedla, ako je Wolt, používa Mapy Google API. To im umožňuje mať mapu a spájať vodičov so zákazníkmi a naopak. A Google účtuje týmto spoločnostiam za používanie Mapy Google API.

2. Miestne reklamy

Google/Alphabet Inc zarába väčšinu svojich príjmov prostredníctvom reklamy. V Mapách Google však reklamy nie sú také zrejmé, a preto si ich používatelia často nevšimnú. Firmy, ako sú hotely alebo reštaurácie, však zobrazujú reklamy na Mapách Google, ktoré im umožňujú umiestniť sa na prvom mieste, keď napríklad niekto hľadá mesto.

Okrem rozhrania Mapy Google API a miestnych reklám zarábajú Mapy Google aj tým, že umožňujú firmám pridať svoje firemné logo

V Mapách Google sú podniky kategorizované a každá kategória má predvolenú ikonu: ikonu postele, ktorá predstavuje hotely, ikonu príboru pre reštaurácie atď. Mapy Google však umožňujú podnikom používať svoje firemné logo namiesto týchto predvolených ikon s určitými poplatkami.

Ak si nevedel, že Mapy Google zarábajú peniaze týmito rôznymi spôsobmi, teraz to vieš!

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.