Kolobežky Bolt vs Tier Mobility: Ktorá je u Slovákov najobľúbenejšia?

"79 % respondentov potvrdilo, že si s väčšou pravdepodobnosťou vezmú kolobežku Bolt, ak na parkovisku našli kolobežku Bolt aj Tier..."
Kolobežky Bolt alebo Tier Mobility Ktorá je u Slovákov najobľúbenejšia

Prípadová štúdia

1- Na úvod

Bolt a Tier Mobility sú dve hlavné spoločnosti, ktoré prevádzkujú elektrické kolobežky, ktoré sú na Slovensku k dispozícii na krátkodobý prenájom.

Bolt bol založený v Estónsku v roku 2013 ako platforma, ktorá ľuďom umožňuje ľahko získať taxíky. Spoločnosť neskôr pridala do svojich služieb rozvoz jedla a požičovňu kolobežiek.

Požičiavanie kolobežiek Bolt je na Slovensku dostupné od roku 2020.

Tier Mobility bola založená v roku 2018 v Nemecku a ide o spoločnosť zaoberajúcou sa mikromobilitou, ktorá poskytuje prenájom kolobežiek.

Požičovňa kolobežiek Tier Mobility je na Slovensku dostupná od roku 2021.

2- Metodológia

Výskum sa uskutočnil prostredníctvom instagramu a ako hlavný nástroj na získanie informácií sa použil instagramový anketový nástroj.

Boli položené nasledujúce 3 otázky:

1- Ktorú kolobežku (Bolt vs Tier) si na parkovisku vezmete s väčšou pravdepodobnosťou?

2- Ktorá kolobežka (Bolt vs Tier) je pohodlnejšia?

3- Vyberáte si kolobežku podľa ceny (nízka) alebo dostupnosti?

3- Výsledky

Na otázky odpovedalo 140 respondentov.

1–  79 % respondentov potvrdilo, že si s väčšou pravdepodobnosťou vezmú kolobežku Bolt, ak na parkovisku našli kolobežku Bolt aj Tier, zatiaľ čo 21 % respondentov potvrdilo, že je pravdepodobnejšie, že si zoberú kolobežku Tier Mobility, ak na parkovisku našli obe kolobežky Bolt aj Tier.

2–  69 % respondentov potvrdilo, že kolobežka Bolt je pohodlnejšia ako kolobežka Tier, zatiaľ čo 31 % respondentov potvrdilo, že kolobežka Tier je pohodlnejšia ako kolobežka Bolt.

3-  52 % respondentov potvrdilo, že ich výber kolobežky ovplyvňuje cena (nízka cena), zatiaľ čo 48 % respondentov potvrdilo, že výber kolobežky ovplyvňuje dostupnosť kolobežiek.

4- Záver

Kolobežky Bolt možno považovať za prvú voľbu Slovákov oproti kolobežkám Tier Mobility čo sa týka jazdy na požičaných e-kolobežkách.

Dôvod môže súvisieť s tým, že väčšina verí, že kolobežky Bolt sú pohodlnejšie ako kolobežky Tier Mobility.

Väčšina navyše potvrdzuje, že ich výber kolobežky ovplyvňuje cena. Na základe názorov väčšiny účastníkov sú kolobežky Bolt oveľa lacnejšie ako kolobežky Tier Mobility. Ale tiež potvrdzujú, že kolobežky Tier Mobility sú dostupnejšie po meste ako je Bratislava.

Štúdia vykonaná v novembri 2021.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.