Keď investori Shark Tank premeškali príležitosť, ktorá má teraz hodnotu $1 miliardy

Keď investori Shark Tank premeškali príležitosť, ktorá má teraz hodnotu $1 miliardy

Keď investori Shark Tank premeškali príležitosť, ktorá má teraz hodnotu $1 miliardy

Investori a hostiteľ televíznej reality show Shark Tank sú známi ako šikovní investori. Zarobili milióny investovaním do nových podnikateľských projektov.

Niekedy sa však stane, že investori Shark Tank zle vypočítajú potenciál podnikateľského projektu a rozhodnú sa nevystaviť svoje peniaze riziku. A o niekoľko rokov neskôr má ten obchod hodnotu miliónov dolárov.

Príkladom toho môže byť obchodný názov Kodiak Cakes, ktorý sa v súčasnosti odhaduje na 100 miliónov dolárov alebo Hammer and Nails v hodnote 70 miliónov dolárov. A obe tieto firmy vo svojich začiatkoch hľadali investície televíznej show Shark Tanks, ale boli zamietnuté.

Ale najväčšia príležitosť, akú kedy investori Shark Tank premeškali, je pravdepodobne v biznise s názvom Ring!.

Ring! je spoločnosť vyrábajúca a predávajúca videozvončeky. Založil ju Jamie Siminoff. Počas prvých dní firmy Ring! Jamie Siminoff sa snažil presadiť na trhu so svojimi videozvončekmi.

Takže Jamie Siminoff prišiel na show Shark Tank a žiadal investíciu 700 000 dolárov. Iba Kevin O’Leary, jeden z investorov, bol ochotný investovať také množstvo peňazí, ale chcel 10% licenčný poplatok za predaj plus 5% vlastný kapitál v spoločnosti.

Ostatní investori usúdili, že sa neoplatí investovať toľko peňazí do malého podniku s názvom Ring!.

Jamie Siminoff a Kevin O’Leary sa napokon nedohodli. Jamie Siminoff musel odísť zo Shark Tank bez peňazí.

Po skončení TV show však podnikanie Jamieho Siminoffa upútalo pozornosť ďalších dvoch investorov, konkrétne podnikateľa Richarda Bransona a bývalého basketbalového hráča Shaquille O’Neala.

Branson a O’Neal poskytli Jamiemu Siminoffovi investíciu, ktorú potreboval na rast svojho podnikania. O niekoľko rokov neskôr, v roku 2018, Amazon získal spoločnosť Ring! za 1 miliardu dolárov.

Investor Shark Tank priznal, akú veľkú chybu urobili s Ringom! Neskôr si pozvali Jamieho Siminoffa ako hosťa do show.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.