Vedeli Ste Že: Na začiatku roku 2020 mal Elon Musk hodnotu 26,6 miliárd dolárov. Teraz v decembri má hodnotu 149 miliárd dolárov.

Čoooožeeee !?!?! Rast o 122,4 miliárd dolárov! Ako je to vôbec možné za jeden rok !?

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla je vo vysokorýchlostnom režime, aby sa stal najbohatším človekom na zemi. Podľa Forbesu má teraz 49-ročný Musk tento mesiac hodnotu 149 miliárd dolárov, čím predbehol Bernarda Arnaulta a Billa Gatesa, a je na ceste dobehnúť aj Jeffa Bezosa.

Čo však spôsobuje tento rýchly a nezastaviteľný rast majetku Elona Muska?

Podľa informácií Forbesu, excentrický miliardár Musk zaznamenal rozmach majetku v tandeme s akciami spoločnosti Tesla vďaka jeho 21%-nému podielu vo firme.

Pripomeňme si, pred niekoľkými rokmi musel Elon Musk urobiť zásadné rozhodnutie. Obe jeho hlavné spoločnosti Tesla a SpaceX boli na pokraji bankrotu, a Musk nemohol nájsť investorov. Bol na to sám a mal len dve možnosti: nechať obe spoločnosti zomrieť alebo vložiť svoje vlastné peniaze a ostať tak na mizine.

Hádajte čo, Elon Musk zariskoval a vložil všetky peniaze, ktoré mu zostali. Povedal:

“Mohol by som si vybrať SpaceX alebo Teslu alebo rozdeliť peniaze, ktoré mi zostali {…}. Bolo to ťažké rozhodnutie. Keby som peniaze rozdelil, možno by obe zomreli. Keby som peniaze dal iba jednému pravdepodobnosť jej prežitia bola väčšia, ale potom by to znamenalo smrť pre druhú spoločnosť. Premýšľal som nad tým znova a znova.“

Musk sa ale rozhodol rozdeliť všetky peniaze, ktoré mu zostali, medzi tieto dve spoločnosti a zostať tak bez peňazí. 

Riskoval, na čo by väčšina ani len nepomyslela. Keby zlyhali Tesla a SpaceX, znamenalo by to, že Musk by zbankrotoval.

Povedal: „Keď vložíte svoju energiu do niečoho, aby ste niečo vytvorili, je to vaše dieťa, takže som si nemohol vybrať. Peniaze som vložil do oboch a vďaka bohu, že obe prežili.“

Do pekla áno! RIZIKO, ŤAŽKÁ PRÁCA, ODHODLANIE, SEBADÔVERA, to všetko sa teraz odmeňuje skvelému podnikateľovi Elonovi Muskovi!

Môžete to hrať na istotu a žiť priemerne, alebo môžete zariskovať vo svojom živote a stať sa legendárnym.

Zdroje: LINK LINK LINK LINK LINK LINK LINK LINK

Vedeli Ste Že Na začiatku roku 2020 mal Elon Musk hodnotu 26,6 miliárd dolárov. Teraz v decembri má hodnotu 149 miliárd dolárov
Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.