Vedeli ste že:1009 reštaurácií odmietlo Sandersov recept na vyprážané kurča.

1009 odmietnutí !?! Ľudia, keď si uvedomíte, že koľko veľa ľudí poznáte, ktorí sa vzdali svojich snov kvôli 5 odmietnutiam či zlyhaniam.

Život Colonela Sandersa nebol len úspešný príbeh KFC, ktorý dnes poznáme. Vo veku 5 rokov stratil otca. Vo veku 13 rokov opustil školu. Pred dovŕšením veku 30 rokov Sanders už vyskúšal rôzne zamestnania, ako napríklad farmár, vodič električky, vojak, hasič, právnik, obchodník s poistením, operátor parníka, Spoločnosť Shell Oil Company, tajomník, a množstvo podnikateľských aktivít.

Medzi všetkými aktivitami, ktoré vyskúšal, mu najlepšie išlo vlastnenie motela s reštauráciou, pretože bol dobrý kuchár už v 7 rokoch, keď varil pre svojich súrodencov, zatiaľ čo jej mama bola v práci. Jeho motel s reštauráciou ale naneštastie vyhoreli.

Napriek tomu tento odhodlaný muž prestaval a spustil nový motel. Vo veku 40 rokov dokončil recept na kuracie mäso. Začal cestovať autom po rôznych reštauráciách a pre majiteľov reštaurácií na mieste uvaril svoje vyprážané kurča. Odmietli ho 1009-krát, predtým než niekto prijal jeho recept na kurča.

Jeho recept na kurča sa rýchlo stal hitom. Do veku 74 rokov mal Colonel Harland Sanders 600 franšíz predávajúcich jeho kuracie mäso s ochrannou známkou. Predal spoločnosť Kentucky Fried Chicken (KFC) za 2 milióny dolárov (dnes 16,5 milióna dolárov) podnikateľom z Kentucky na čele s Johnom Y. Brownom ml.

Keď vo veku 90 rokov Sanders zomrel, v 48 krajinách už bolo okolo 6 000 pobočiek KFC. Dnes je KFC už v 150 krajinách sveta.

Ak neustále stretávate odmietnutie alebo vás odradili neúspechy, spomeňte si na príbeh Colonela Harlanda Sandersa. Choďte za tým, čo chcete, ale neprestávajte, kým to nedosiahnete.

1009 reštaurácií odmietlo Sandersov recept na vyprážané kura. Teraz je KFC druhým najväčším reštauračným reťazcom na svete s 22 621 pobočkami v 150 krajinách.
Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.