Austin Russell, najmladší miliardár na svete, ktorý opustil školu, aby sa naučil potrebné zručnosti pre svoj úspech na Wikipedii a YouTube

Austin Russell, najmladší miliardár na svete, ktorý opustil školu, aby sa naučil potrebné zručnosti pre svoj úspech na Wikipedii a YouTube

Austin Russell vstúpil do klubu miliardárov ako najmladší vďaka svojmu vynálezu, vysoko pokročilému senzoru Lidar, zariadeniu, ktoré pomáha samoriadiacim vozidlám vidieť ich prostredie.

Kto je však Austin Russell? Podľa Forbesu bol Russell od mladého veku génius. V šiestej triede našiel spôsob, ako spojiť svoju hernú konzolu Nintendo DS s mobilným telefónom, potom čo mu ho rodičia nedovolili. Keď mal iba 13 rokov, zaregistroval svoj prvý vynález, systém recyklácie podzemnej vody, ktorý zhromažďoval odpadové vody z postrekovačov a opätovne ich používal.

Keď mal 17 rokov, Austin Russell bol presvedčený, že ďalšou veľkou vecou v oblasti technológií bude zariadenie, ktoré pomôže budúcim samoriadiacim automobilom lepšie sa zorientovať. Po získaní grantu na podnikanie sa rozhodol opustil vysokú školu a začal na tejto myšlienke pracovať. Vytvoril prototyp, vysoko pokročilý snímač Lidar, zariadenie, ktoré pomáha samoriadiacim vozidlám vidieť svoje prostredie, a zaregistroval spoločnosť Luminar Technologies.

V decembri 2020 Russell vo veku 25 rokov zverejnil svoju spoločnosť Luminar Technologies a stal sa najmladším svojpomocným miliardárom. Forbes odhaduje jeho čisté imanie na viac ako 2 miliardy EUR.

Na otázku, ako sa získal všetky technologické znalosti, ktoré má, sa Russell priznal, že najviac z toho, čo vie, sa naučil z Wikipédie a YouTube.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.