Samsung: Od predaja sušených rýb k smartfónom

Samsung, jedna z najcennejších spoločností na svete, cennejšia ako IBM, IKEA alebo Mercedes-Benz, začala v skutočnosti ako malá obchodná spoločnosť, ktorá obchodovala so sušenými rybami, miestnymi potravinami a rezancami.
samsung začala v skutočnosti ako malá obchodná spoločnosť, ktorá obchodovala so sušenými rybami, miestnymi potravinami a rezancami.

Pravdepodobne vás prekvapí, že váš obľúbený výrobca mobilných telefónov alebo televízorov začal ako predajca sušených rýb (lol)

Nuž, všetko musí niekde začať, však? A v 40-tych rokoch, keď Lee Byung-chul začal podnikať a svoje podnikanie zaregistroval ako „Samsung Sanghoe“, vyrábanie mobilných telefónov alebo televízorov nemal v pláne. Lee Byung-chul sa zameral na obchodovanie so sušenými rybami, miestnymi potravinami a rezancami.

Ale Lee Byung-chul bol skôr sériový podnikateľ. Postupom času rozšíril svoju obchodnú oblasť na cukrovary a textil. Pretože sa zdalo, že diverzifikácia funguje dobre pre zakladateľa spoločnosti Samsung, Lee Byung-chul ju nastavil ako stratégiu rastu spoločnosti Samsung. Spoločnosť Samsung sa rýchlo rozšírila v poisťovníctve, cenných papieroch a maloobchode.

Tým sa však expanzia nezastavila. Koncom 60. rokov vstúpila skupina Samsung do elektronického priemyslu. Vytvorila niekoľko divízií spojených s elektronikou, medzi ktoré patria spoločnosti Samsung Electronics Devices. V rámci tejto divízie začala spoločnosť Samsung vyrábať televízory a mobilné telefóny.

Spoločnosť Samsung je dnes jednou z najväčších a najcennejších spoločností na svete s veľmi veľkým zameraním: elektronika, bezpečnosť a zbrane, stavba lodí, poisťovníctvo, zdravotníctvo, hotelierstvo a mnoho ďalších.

Ponaučenie

Musíte prijať, že začnete zdola a budete robiť aj neatraktívne veci, pretože nemáte skúsenosti. Je to normálne, nehanbite sa za to. Učíte sa. Pomaly budete rásť vo vašom podnikaní tak, ako to urobil Samsung. Budete postupovať ďalej, až kým ľudia porovnajú vašu súčasnosť s vašou minulosťou, a nebudú veriť, že tá minulosť bola vaša! Začnite ľudia moji, začnite, nehanbite sa byť nováčikom

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.