Ako spoločnosť Starbucks získava pôžičku zadarmo od svojich zákazníkov

Ako spoločnosť Starbucks získava pôžičku zadarmo od svojich zákazníkov

Starbucks je známy ako jeden z najväčších reťazcov kaviarní, ktoré predávajú viac ako 4 milióny kávových nápojov denne. V roku 2009 Starbucks uviedla na trh aplikáciu Card Mobile App, pomocou ktorej môžu zákazníci platiť v obchode Starbucks načítaním peňazí do aplikácie.

Kedykoľvek platíte predplatenou Starbucks kartou, získavate hviezdičky, ktoré si môžete neskôr vymeniť za bezplatné nápoje v Starbucks. Zákazníci tiež môžu namiesto načítania peňazí do Card Mobile App jednoducho prepojiť svoju kreditnú alebo debetnú kartu a použiť ich na platenie. Ak však platíte kreditnou alebo debetnou kartou, dostanete menej hviezdičiek, ako keby ste platili predplatenou kartou Starbucks.

Takže Starbucks motivuje svojich zákazníkov, aby vložili peniaze na svoje karty Starbucks, na zakúpenie kávy v neznámej budúcnosti. A to je celý plán!

Výskum uskutočnený spoločnosťou eMarketer v roku 2018 ukázal, že aplikácia Starbucks bola najpopulárnejšia a prekonala dokonca aj možnosti mobilných platieb spoločnosti Google a Apple v tom čase.

Od roku 2019 mala spoločnosť Starbucks viac ako $1.5 miliardy ako predplatené zostatky zákazníkov. To znamená, že zákazníci spoločnosti Starbucks nevedomky poskytli pôžičku vo výške 1,5 miliardy dolárov s úrokom 0%.

Zákazníci samozrejme raz tieto peniaze vymenia za kávu, ale medzitým tieto peniaze Starbucks jednoducho použije na investovanie na trhu alebo na investovanie do vybudovania ďalších obchodov ešte pred poskytnutím služby zákazníkom.

Na rozdiel od bankových vkladov sa Starbucks nemusí obávať, že si ľudia vyberú peniaze za hotovosť, pretože to už nie je možné. To sú zaručené peniaze, ktoré v každom prípade utratíte v spoločnosti Starbucks.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.