3 smiešne žaloby, ktoré zákazníci kedysi podali na tvoje obľúbené značky

3 smiešne žaloby, ktoré zákazníci kedysi podali na tvoje obľúbené značky

Vždy sa nájdu „inteligentní“ ľudia, ktorí nikdy nepremeškajú príležitosť zneužiť systém v nádeji, že na ňom zarobia peniaze.

A bohužiaľ na tom značky veľmi trpia.

1- McDonald’s

V roku 2002 sa dve obézne mladé dievčatá vo veku 19 a 14 rokov rozhodli zažalovať spoločnosť McDonald Corporation, že nemali ani poňatia, ako môžu z hamburgera stučnieť.

Našťastie Mcdonald’s neobhajuje, že predávajú zdravé potraviny a všetky zložky ich jedla mali na brožúrach a webovej stránke.

Sudca prípad zamietol so záverom, že nemôžete len tak dobrovoľne kupovať a jesť nezdravé potraviny a obviňovať predajcu, keď máte zdravotné problémy.

4- Starbucks

V roku 2016 podala žena žalobu na Starbucks v hodnote 5 miliónov dolárov, v ktorej tvrdila, že v jej káve je príliš veľa ľadu a málo tekutín.

Keďže Starbucks nikdy nešpecifikuje množstvo tekutiny, ktoré nalejú do pohára, takže žalovať ich za nedostatok tekutiny je zbytočné.

Sudca prípad zamietol.

3- Subway

V roku 2013 muž zistil, že jeho sendvič v skutočnosti nie je dlhý celú stopu (footlong ≈30,48 cm), ako Subway inzeroval, ale chýbali mu asi 2 cm.

Muž sa rozhodol zverejniť obrázok v správach a stal sa virálnym. Skupina zákazníkov Subway využila príležitosť žalovať Subway za to, že im nedal sendviče dlhé celú stopu (≈30,48 cm).

Súd prípad akceptoval, ale spoločnosť Subway sa rozhodla urovnať prípad tak, že žalobcom zaplatila $500 000.

Na smolu pre žalobcov, lebo museli zaplatiť svojmu právnikovi $520 000

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.