Vždy sa nájdu „inteligentní“ ľudia, ktorí nikdy nepremeškajú príležitosť zneužiť systém v nádeji, že na ňom zarobia peniaze.
A bohužiaľ na tom značky veľmi trpia.
1- McDonald’s
V roku 2002 sa dve obézne mladé dievčatá vo veku 19 a 14 rokov rozhodli zažalovať spoločnosť McDonald Corporation, že nemali ani poňatia, ako môžu z hamburgera stučnieť.
Našťastie Mcdonald’s neobhajuje, že predávajú zdravé potraviny a všetky zložky ich jedla mali na brožúrach a webovej stránke.
Sudca prípad zamietol so záverom, že nemôžete len tak dobrovoľne kupovať a jesť nezdravé potraviny a obviňovať predajcu, keď máte zdravotné problémy.
4- Starbucks
V roku 2016 podala žena žalobu na Starbucks v hodnote 5 miliónov dolárov, v ktorej tvrdila, že v jej káve je príliš veľa ľadu a málo tekutín.
Keďže Starbucks nikdy nešpecifikuje množstvo tekutiny, ktoré nalejú do pohára, takže žalovať ich za nedostatok tekutiny je zbytočné.
Sudca prípad zamietol.
3- Subway
V roku 2013 muž zistil, že jeho sendvič v skutočnosti nie je dlhý celú stopu (footlong ≈30,48 cm), ako Subway inzeroval, ale chýbali mu asi 2 cm.
Muž sa rozhodol zverejniť obrázok v správach a stal sa virálnym. Skupina zákazníkov Subway využila príležitosť žalovať Subway za to, že im nedal sendviče dlhé celú stopu (≈30,48 cm).
Súd prípad akceptoval, ale spoločnosť Subway sa rozhodla urovnať prípad tak, že žalobcom zaplatila $500 000.
Na smolu pre žalobcov, lebo museli zaplatiť svojmu právnikovi $520 000