Fred Deluca started Subway when he was 17 years old with a $1,000 loan from a family friend

Fred Deluca si požičal 1000 dolárov od rodinného priateľa na založenie malého rýchleho občerstvenia, ktoré nazval Subway. Vtedy mal Fred Deluca iba 17 rokov. Dnes má Subway hodnotu viac ako 20 miliárd dolárov a má viac ako 40 000 pobočiek po celom svete.

17-ročný chalan si požičal peniaze na to, aby si nekúpil veci ako hry alebo pekné topánky, ale aby si založil firmu, malú reštauráciu s rýchlym občerstvením. To je celkom inšpiratívne.

Áno naozaj, a tak začal Subway. Fred dostal nápad založiť reštauráciu. Ako tínedžer však nebolo ľahké získať peniaze na financovanie podnikania. Fred teda oslovil rodinného známeho Petra Bucka a požiadal ho, aby financoval jeho obchodný nápad, reštauráciu.

Peter Buck, pre ktorého bola myšlienka 17-ročného Freda zaujímavá, sa rozhodol požičať mu 1000 dolárov (dnešných cca 9000 dolárov). Fred Deluca napriek mladému veku venoval svoj čas a úsilie na rozvoji reštaurácie rýchleho občerstvenia.

O niekoľko rokov neskôr začala byť reštaurácia úspešná. Partneri Fred Deluca a Peter Buck zahájili franšízový biznis a reštaurácie Subway sa rýchlo začali množiť, čo zo Subway urobilo jednu z najrýchlejšie rastúcich franšíz na svete.

Dnes je po celom svete viac ako 40 000 reštaurácií Subway. Ich hodnota dokopy je viac ako 20 miliárd dolárov.

Ponaučenie

Fred Deluca, 17-ročný tínedžer, napriek svojmu veku dokázal z pôžičky vo výške 1 000 dolárov urobiť franšízu rýchleho občerstvenia dnes v hodnote viac ako 20 miliárd dolárov. To dokazuje, že ak máte cieľ a silné odhodlanie uspieť, na vašom veku skutočne nezáleží. Dôležité je množstvo úsilia a obetí, ktoré ste pripravení urobiť, aby ste sa stali úspešnými.

Inšpirujúce Príbehy

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.