17-ročný tínedžer Palmer Luckey založil Oculus VR, spoločnosť v hodnote 3 miliárd dolárov

V roku 2010, Palmer Luckey, 17-ročný závislák na hrách, vytvoril svoj vlastný headset pre virtuálnu realitu „Oculus Rift“, pretože headsety, ktoré existovali na trhu, ho pri hraní frustrovali. V roku 2014 spoločnosť Facebook kúpila Oculus za 3 miliardy dolárov
Inšpirujúce Príbehy

Hej, a je tu ďalší, čo vyriešil problém a zarobil na tom milióny.

Palmer Luckey bol teenagerom, ktorý mal rád videohry, najmä hry s virtuálnou realitou. Ale kvôli mnohým technickým dôvodom existujúcich headsetov pre virtuálnu realitu bol Palmer Luckey pri hraní často frustrovaný.

Preto sa rozhodol, že si sám vyrobí headset pre virtuálnu realitu. Bolo to v roku 2009 a Palmer zmenil garáž svojej matky na svoju dielňu. V snahe dozvedieť sa viac o technológii virtuálnej reality preskúmal Palmer niekoľko typov displejov, ktoré sa pripevňujú na hlavu, väčšina z nich bola vyrobená v 90. rokoch a následne navrhol svoje prvé vlastné headsety pre virtuálnu realitu.

Aby mohol financovať svoj projekt zohnal si Palmer nejaké vedľajšie práce, ako napríklad strážca, opravár poškodených telefónov iPhone, technik počítačov, až zarobil viac ako 36 000 USD.

V roku 2010, vtedy 17-ročný, Palmer Luckey dokončil svoj prvý prototyp. Jeho headset pre virtuálnu realitu „Oculus Rift“ si rýchlo získal pozornosť verejnosti.

V roku 2012 založil svoju vlastnú spoločnosť Oculus VR a pomocou crowdfundingového webu Kickstarter získal viac ako 2 milióny USD. A o 2 roky neskôr, v roku 2014, Facebook prejavil záujem o Oculus a získal ho za 3 miliardy dolárov.

Stal sa číslom 22 časopisu Forbes 2016 “Americký najbohatší podnikateľ do 40 rokov” s hodnotou 730 miliónov dolárov.

Ponaučenie

Palmer Luckey bol tínedžer, a aj napriek svojmu nízkemu veku si dokázal stanoviť cieľ, obetovať niekoľko rokov zábavy a zamerať sa na dosiahnutie tohto cieľa. A to je základ podnikania.

Inšpirujúce Príbehy

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.