Ako Melanie Perkins a jej priateľ premenili jednoduchý nápad na biznis známy dnes ako Canva v hodnote $40 miliárd

Ako Melanie Perkins a jej priateľ premenili jednoduchý nápad na biznis známy dnes ako Canva

Melanie Perkins mala 19 a bola nováčik na univerzite. Aby si trochu zarobila, začala ako vedľajšiu prácu učiť stredoškolákov ako dizajnovať pomocou Microsoftu a Adobe.

Tajné schopnosti začínajúcich podnikateľov

Ale Melanie si uvedomila, že softvér Microsoft a Adobe je pre študentov príliš komplikovaný. Sama Melanie povedala:

„Študenti strávia celý semester učením sa, kde sú aké gombíky, a to sa im zdalo úplne smiešne.”

Melanie Perkins

Preto si Melanie myslela, že mať dizajnový softvér, ktorý sa ľahko používa a umožňuje študentom spolupracovať prostredníctvom platformy, by mohol byť dobrý nápad.

Svoj nápad vysvetlila svojmu priateľovi Cliffovi Obrechtovi, ktorý súhlasil, že jej pomôže. S malými zdrojmi a žiadnymi obchodnými skúsenosťami tento pár spustil webovú stránku Fusion Books.

7 Krokov k Vytvoreniu Webovej Stránky Vašej Firmy

Webová stránka umožňuje študentom vytvoriť si online školskú ročenku pomocou už existujúcich šablón na webových stránkach alebo si vytvoriť vlastnú.

A následne Melanie a jej priateľ Cliff vytlačili ten dizajn a doručili ho študentovi.

Melanie povedala:

„Obývačka mojej mamy sa stala mojou kanceláriou a môj priateľ sa stal mojím obchodným partnerom”.

Melanie Perkins

Web sa rýchlo začal široko používať. Dvojica sa teda rozhodla posunúť biznis na vyššiu úroveň a začať hľadať investorov.

S finančnými prostriedkami, ktoré získali, Melanie a Cliff zhromaždili silný tím webových vývojárov a dizajnérov, ktorí neskôr v roku 2013 pomohli vybudovať online dizajnový nástroj teraz známy ako Canva.

Dnes Canva pomohla vytvoriť takmer 2 miliardy dizajnov v 190 krajinách. Hodnota spoločnosti je 40 miliárd dolárov. V roku 2020 Forbes označil Perkinsa za jedného zo svetových „top pod 30 rokov desaťročia“.

Obaja zakladatelia Melanie Perkins, generálna riaditeľka, a Cliff Obrecht sú teraz miliardári vo veku 30 rokov

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.