7 Krokov k Vytvoreniu Webovej Stránky Vašej Firmy

Webová stránka poskytuje vašej firme online účasť a umožňuje potenciálnym zákazníkom ľahko nájsť produkty alebo služby, ktoré poskytujete.
7 Krokov k Vytvoreniu Webovej Stranšky Vašej Firmy

Webové stránky sú veľmi dôležité pre takmer akýkoľvek druh podnikania. V Európskej únii existuje viac ako 397,9 milióna používateľov internetu a na Slovensku ich približne 4,6 milióna. A v tomto období digitalizácie ľudia hľadajú online produkty alebo služby, ktoré chcú kúpiť pomocou vyhľadávacích nástrojov, ako je Google a ďalšie. Webová stránka poskytuje vašej firme online účasť a umožňuje potenciálnym zákazníkom ľahko nájsť produkty alebo služby, ktoré poskytujete.

Krok 1: Myslite na názov domény

Názov domény je adresa použitá v adrese URL na vyhľadanie vášho webu. Napríklad, ak chcete nájsť nás, JTY Business Hub, vložíte do adresy URL vášho prehliadača www.jtybusinesshub.com. Názov domény môže mať aj iné prípony, ako napríklad .net, .org, .sk, .cz, atď. Najbežnejšia prípona je .com, napríklad www.nameofyourchoice.com.

Prečo je dôležité myslieť na názov domény? Pretože vaša doména je dôležitou súčasťou vašej obchodnej značky. Ak sa názov vašej domény zhoduje s názvom vašej firmy, zákazníci si ho ľahšie zapamätajú a nájdu vás online prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov. Tým sa generuje návštevnosť na vašej stránke a vytvára sa silná reputácia dôvery vo váš podnik.

Krok 2: Kúpte si vlastný názov domény

Existuje mnoho webových stránok, ako je google, godaddy, bluehost atď, kde môžete získať názov svojej domény. Je tu však jedna vec, nebuďte prekvapení, ak názvy domény, o ktorých ste uvažovali, už kúpil niekto iný. Na konci prvého štvrťroka 2020 bolo zaregistrovaných 366,8 milióna doménových mien vo všetkých príponách spolu, čo predstavuje nárast o 4,5 milióna registrácií doménových mien, alebo 1,2 percenta v porovnaní so štvrtým štvrťrokom 2019. A toto číslo sa zvyšuje každý deň. Existuje teda vysoká pravdepodobnosť, že niekto už myslel na vašu kombináciu a kúpil ju.

Napriek tomu môžete zmeniť usporiadanie názvu svojej domény alebo zmeniť .com na .net alebo .sk alebo .org alebo podľa toho, čo je k dispozícii. A ak skutočne chcete svoju kombináciu, ktorá však je už kúpená, môžete sa pokúsiť zavolať vlastníkovi a kúpiť ju od neho.

Krok 3: Získajte hosting (hostiteľa webových stránok)

Existuje mnoho webových stránok, ktoré poskytujú hosting, napríklad Godaddy, Bluehost, HostGator atď. Webový hostiteľ je webová stránka, ktorá poskytuje technológie, servery a služby potrebné na zobrazenie vašej webovej stránky na internete. Máte tiež možnosť hostiť svoje stránky na svojom vlastnom lokálnom serveri. Ale ak nie ste dobrí v programovaní, nie je rozumné hostiť vaše webové stránky na lokálnom serveri.

Krok 4: Navrhnite svoj web

Po nájdení hostingu, môžete začať vytvárať svoju webovú stránku. Takmer všetci poskytovatelia webhostingu majú preddefinované námety webových stránok, ktoré môžete použiť a upraviť tak, aby vyhovovali účelu vášho podnikania.

Existuje tiež niekoľko bezplatných doplnkov (pluginov) na tvorbu webových stránok, ako je napríklad elementor, ktoré môžete použiť na vytvorenie veľmi profesionálnej webovej stránky pre svoje podnikanie. Odporúča sa však vytvoriť veľmi jednoduchú webovú stránku, ktorú návštevníci môžu ľahko používať.

Svoju webovú stránku si môžete prispôsobiť podľa vlastného uváženia pomocou funkcií ako je platobný systém, tlačidlo predplatného, prihlásenia na odber, registrácie, atď. Pridajte svoje informácie, napríklad adresu svojej firmy a ďalšie kontaktné údaje.

Krok 5: Pridajte obsah

Obsah webových stránok sú texty a obrázky týkajúce sa vašej firmy, ktoré pridáte na svoju webovú stránku, aby ich ľudia mohli vidieť a čítať. Ak predávate akýkoľvek produkt, môžete nahrať fotografie produktov s popismi a cenami. Na svojej webovej stránke môžete uverejňovať aj nejaké články.

Krok 6: Získajte ovládací panel vyhľadávania Google

Google Search Console je bezplatná služba od spoločnosti Google, ktorá vám pomáha monitorovať, udržiavať a riešiť problémy s účasťou vašich stránok vo výsledkoch Vyhľadávania Google. V zásade to pomôže nájsť vašu webovú stránku vždy, keď niekto použije vyhľadávač Google na vyhľadanie služieb alebo produktov, ktoré poskytujete.

Existuje niekoľko stratégií, ktoré sa môžete naučiť, a ktoré môžu webovej stránke vašej firmy pomôcť umiestniť sa na prvej strane s výsledkami Google vždy, keď niekto odkazuje na poskytovanú službu alebo produkt.

Vysoké hodnotenie vo vyhľadávacích nástrojoch Googlu zvyšuje návštevnosť a dôveryhodnosť vašej firmy. Preto prináša väčší zisk.

Krok 7: Získajte firemnú e-mailovú adresu

Firemný e-mail by mal obsahovať vaše obchodné meno a v ideálnom prípade by mal byť totožný s názvom vašej webovej stránky, napríklad contact@jtybusinesshub.com alebo yourname@yourbusinessname.com. Môžete mať viac e-mailových adries, viac užívateľských mien, ako napríklad kontakt@, info@, vašemeno@ s vašou doménou.

E-mailová adresa firmy je dôležitá, pretože svojim klientom dokazuje, že vaša firma je dobre zavedená. Zvyšuje to dôveryhodnosť vašej firmy. Profesionálny e-mail pre svoju firmu môžete získať prostredníctvom Google.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.