TikTok je výzvou pre Google ako vyhľadávací nástroj

TikTok je výzvou pre Google ako vyhľadávací nástroj

Od svojho vydania v roku 2016 TikTok neprestal prekonávať všetky ostatné sociálne médiá, ktoré existovali už predtým. To zahŕňa Youtube, Facebook, Instagram, Snapchat, atď.

V roku 2021 sa TikTok stal najsťahovanejšou aplikáciou.

Teraz TikTok zasahuje za hranice sociálnych médií, do sveta vyhľadávačov, kde je kráľom Google.

Ale panovanie Googlu vo svete vyhľadávačov sa začína otriasať. Je známe, že mladí ľudia z času na čas používajú Tiktok alebo Instagram na vyhľadávanie na internete.

Nedávne interné údaje spoločnosti Google Inc podľa Business Insider však ukázali, že v súčasnosti viac ako 40 % generácie ‘Z’ uprednostňuje používanie TikToku na vyhľadávanie pred vyhľadávaním Google.

To je skutočná hrozba pre Google a jeho dominanciu ako vyhľadávacieho nástroja. A Google Inc tomu rozumie. To je dôvod, prečo spoločnosť už začala prinášať nové funkcie vo svojom vyhľadávači Google a Google Maps, ktoré majú v úmysle prilákať mladšie publikum.

Ale TikTok tiež nie je pasívny. Spoločnosť spustila v aplikácii novú funkciu vyhľadávania.

Teraz je na stole otázka: Dokáže Tiktok poraziť Google ako vyhľadávací nástroj?

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.