Ako zakladatelia Google získali prvé financie za jednu hodinu

Ako zakladatelia Google získali prvé financie za jednu hodinu

Larry Page a Sergey Brin boli doktorandi na Stanfordskej univerzite, keď začali pracovať na „Algoritme hodnotenia stránok“, algoritme, ktorý by zoradil webové stránky podľa ich relevantnosti pre dané kľúčové vyhľadávanie.

Preto sa rozhodli premeniť projekt na biznis. Požiadajú svojho profesora informatiky Davida Cheritona, aby im pomohol nájsť investora.

Davidovi Cheritonovi sa podarilo presvedčiť podnikateľa a zakladateľa Sun Microsystem Andyho Bechtolsheima, aby sa prišiel stretnúť so svojimi dvoma študentmi.

Andy Bechtolsheim sa stretol s Davidom Cheritonom a jeho dvoma študentmi skoro ráno o 8:00 v Davidovom dome. Andy Bechtolsheim sa ponáhľal, pretože o 9:00 mal ďalšie obchodné stretnutie.

Študenti Larry Page a Sergey Brin mali menej ako 1 hodinu na to, aby presvedčili Andyho Bechtolsheima, aby financoval ich spoločnosť.

Larry Page a Sergey Brin urobili rýchlu ukážku svojho algoritmu. Čo však upútalo pozornosť Andyho Bechtolsheima, bolo to, ako Larry a Sergey plánovali speňažiť algoritmus: príjmy z reklamy.

Táto myšlienka online príjmov z reklamy bola veľmi nová a pre Andyho Bechtolsheima znela ako veľmi životaschopný spôsob, ako zarobiť veľa peňazí z dlhodobého hľadiska.

Andy rýchlo bežal k autu a vrátil sa so šekom na 100 000 dolárov. Odovzdal šek Larrymu a Sergeyovi a požiadal ich, aby rýchlo išli a začali zakladať spoločnosť.

Zvyšok je príbeh:

Myšlienka „algoritmu hodnotenia stránky“ je teraz Google s trhovou kapitalizáciou 1 bilión dolárov;

Zakladatelia Larry a Sergey majú teraz hodnotu 118 a 114 miliárd dolárov;

Prvý človek, ktorý im uveril a podporil ich, Prof David Cheriton, má teraz hodnotu 10 miliárd;

Andy Bechtolsheim, ktorý riskoval a investoval 100 000 dolárov do nápadu, má teraz hodnotu 12 miliárd dolárov.

Ako Google/Alphabet zarába peniaze

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.