Multimiliardové spoločnosti, ktoré začínali v garáži: Apple, Google, Microsoft a Amazon

Nasledujúce spoločnosti Apple, Google, Microsoft a Amazon majú niečo spoločné: každá z týchto multi-miliardárskych spoločností začínala v garáži
Multimiliardové spoločnosti, ktoré začínali v garáži_ Apple, Google, Microsoft a Amazon

Ak ste si mysleli, rovnako ako mnoho ľudí, že na začatie podnikania je potrebné prenajať si peknú kanceláriu, tak vedzte, že niektoré z dnešných úspešných podnikov začali v garáži.

Steve Jobs a Steve Wozniak začali pracovať na Apple v garáži Jobsovho domu z detstva v roku 1976.

V roku 1998 Larry Page a Sergey Brin spustili svoj vyhľadávací nástroj Backrub, dnes známy ako Google, v garáži Susan Wojcicki, ktorá je teraz generálnou riaditeľkou Youtube. Za garáž platili mesačne nájom 1 700 dolárov.

Bill Gates a Paul Allen začali pracovať na dnešnom Microsofte v garáži, než sa neskôr presťahovali do motelu Sundowner, ktorý im slúžil ako dočasná domovská základňa.

Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, si v roku 1995 najal dom práve preto, lebo mal garáž. Sám potvrdil, že si ten dom s garážou prenajal, takže keď sa jeho spoločnosť stala známou, mohol sa chváliť ako Hewlett a Packard, ktorí tiež v garáži založili spoločnosť HP.

Ponaučenie

Čo je potrebné urobiť je začať, kde ste a s tým, čo máte. Nezáleží na tom, či začínate v garáži alebo na internáte rovnako ako Mark Zuckerberg alebo vo veľkej luxusnej kancelárii. Ide o to len začať a ak veríte tomu, čo robíte, ak prinesiete tomuto svetu hodnotu, úspech vás navštívi bez ohľadu na to, aká je vaša kancelária, alebo či nejakú máte.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.