10 sľubných slovenských startupov

10 sľubných slovenských startupov Založené na Slovensku

#1
Názov: Vectary
Typ: Dizajnová platforma 3D a rozšírenej reality
Rok založenia: 2014
Zakladatelia: Michal Koor a Pavol Soviš
Miesto: Bratislava
Web stránka: www.vectary.com

Od roku 2014 je Vectary nástroj v prehliadači na báze drag and drop, ktorý umožňuje používateľom, dokonca aj nováčikom, vytvárať krásny 3D / AR obsah pre grafický dizajn, herný dizajn, webové stránky, sociálne médiá. Startup vyzbieral celkovo 10,1 mil. EUR.

#2
Názov: HubHub
Typ: Realitný / Coworkingový priestor
Rok založenia: 2016
Zakladatelia:
Miesto: Bratislava
Web stránka: www.hubhub.com/

HubHub je sieť priestorov na spoluprácu. Začali v roku 2016 v Bratislave a teraz majú priestory takmer v celej strednej Európe s kanceláriami v Bratislave, Varšave, Prahe a Budapešti. HubHub organizuje podujatia a workshopy, ktoré sú otvorené pre jeho členov s cieľom propagovať profesionálny rozvoj a podporovať rast startupov a vytvárať príležitosti medzi členmi, komunitou a spoločnosťami na podporu partnerstiev, nápadov a inovácií.

#3
Názov: Expandeco
Typ: Podpora rozširovania e-shopov
Rok založenia: 2014
Zakladatelia:
Miesto: Bratislava
Web stránka: www.expandeco.com

Spoločnosť Expandeco bola založená v roku 2014 a sídli v Bratislave. Poskytuje komplexné služby pre rozšírenie vašich online obchodov do zahraničia. Vďaka svojej širokej ponuke služieb, ako je online marketing, analýza trhu, zákaznícke služby, zákaznícky servis a mnoho ďalších, Expandeco zaručuje, že váš elektronický obchod môže vstúpiť na nové trhy v stabilnej a ziskovej pozícii.

#4
Názov: iERP.ai
Typ: Ai predikčná platforma podnikania
Rok založenia: 2019
Zakladatelia: Jozef Baláž a Dušan Korčák
Miesto: Bratislava
Web stránka: ierp.ai/

iERP poskytuje malým a stredným podnikom presné a použiteľné predpovede s nulovou potrebnou znalosťou umelej inteligencie alebo strojového učenia. Spoločnosť iERP.ai, ktorú v roku 2019 založili Jozef Baláž a Dušan Korčák, bola vyhlásená na konferencii Gitex v Dubaji v decembri 2020 ako najlepší startup AI na konferencii a dostala sa tiež do TOP 10 startupov zo 150 spoločností. Spoločnosti iERP dôverujú giganti ako Microsoft, Google a Oracle.

#5
Názov: FIGURAMA
Typ: Platforma na tvorbu 3D obsahu
Rok založenia: 2016
Zakladatelia:
Miesto: Bratislava
Web stránka: www.figurama3d.com/

Figurama je platforma 3D médií, kde umelci vytvárajú konečný produkt bez toho, aby sa museli dotknúť akéhokoľvek kódu, a predávajú tento produkt priamo konečným zákazníkom. Startup, založený v roku 2016, vytvoril špeciálne médium 3D Comics, ktoré umelcom umožňuje budovať svoju vlastnú víziu v 3D a priamo speňažiť ich finálne produkty, čo úplne mení spôsob fungovania trhu s tvorbou 3D obsahu.

#6
Názov: Minit
Typ: Riešenia Process Mining
Rok založenia: 2014
Zakladateľ: Rasťo Hlaváč
Miesto: Bratislava
Web stránka: www.minit.io/

Spoločnosť Minit, založená v roku 2014 so sídlom v Bratislave, vyvíja technológiu procesnej inteligencie, ktorá pomáha manažérom, analytikom a konzultantom robiť rozhodnutia na základe údajov. Minit robí údaje spoločnosti cennými tým, že poskytuje vizuálny prehľad o procesoch a poukazuje na možnosti zlepšenia, vyššie príjmy a úspory, a vyššiu efektivitu v celom podniku. Startup vyzbieral celkovo 10,3 mil. EUR.

#7
Názov: AR Visual
Typ: 3D vizualizačné riešenia pre bytový dizajn
Rok založenia: 2017
Zakladatelia:
Miesto: Bratislava
Web stránka: www.arvisual.eu/

Spoločnosť AR Visual, založená v roku 2017, poskytuje 3D vizualizácie CGI, riešenia rozšírenej reality a 3D modelovanie pre spoločnosti zaoberajúce sa nábytkom a bytovým dizajnom. Slovenský startup AR Visual, ktorý má dnes viac ako 400 klientov vo viac ako 40 krajinách, má pobočky v Londýne, Prahe a Miami. Ich produktu dôverujú veľké spoločnosti ako IKEA či Toshiba.

#8
Názov: Mangools
Typ: Softvér na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov
Rok založenia: 2014
Zakladateľ: Peter Hrbáčik
Miesto: Bratislava
Web stránka: mangools.com/

Mangools poskytuje užívateľsky priateľské SEO nástroje blogerom, pridruženým marketingovým pracovníkom, SME alebo SEO agentúram po celom svete. Spustil ju Peter Hrbáčik v roku 2014. Súbory nástrojov Mangools zahŕňajú výskum kľúčových slov, analýzu konkurencie, analýzu spätných odkazov, sledovanie hodnotení a analýzu SERP. V roku 2017 sa Mangools predstavil v top 10 SEO produktoch PC Magazínu.

#9
Názov: eDocu
Typ: IT startup
Rok založenia: 2014
Zakladateľ: Miroslav Hajek
Miesto: Bratislava
Web stránka: www.edocu.com/

eDocu je IT startup, ktorý vyvíja webové služby. Bol založený v roku 2014 a sídli v Bratislave. Startup je financovaný skupinou Asseco a bol vyhlásený za najlepší IoT (Internet of Things) stredoeurópsky startup v roku 2018.

#10
Názov: YesElf
Typ: on-boarding platforma
Rok založenia: 2016
Zakladatelia: Ladislav Gažo a Peter Šimún
Miesto: Trenčín
Web stránka: https://www.yeself.com/

YesElf je výkonná platforma na poskytovanie podrobných sprievodcov pre akýkoľvek web alebo softvér, ktorý mení budúcnosť prihlásenia online používateľa, zapojenia a prijatia digitálneho zážitku. Spoločnosť YesElf, založená v roku 2016, vyzbierala finančné prostriedky v celkovej výške 500 000 EUR.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.