Úžasné aplikácie a softvéry, o ktorých ste nevedeli, že boli založené ukrajinskými podnikateľmi

Úžasné aplikácie a softvéry, o ktorých ste nevedeli, že boli založené ukrajinskými podnikateľmi

1. Whatsapp

Najpopulárnejšia aplikácia na odosielanie správ v súčasnosti s 2 miliardami aktívnych používateľov, Whatsapp, bola založená ukrajinským podnikateľom Janom Koumom v roku 2009. Meta kúpila Whatsapp od Jana Kouma v roku 2014.

2. Grammarly

Grammarly je úžasná aplikácia a rozšírenie prehliadača, ktoré automaticky opravuje váš text (gramatiku, pravopis atď.), keď píšete. Založili ju spolu 3 ukrajinskí podnikatelia: Max Lytvyn, Alex Shevchenko a Dmytro Lider.

3. Paypal

Bol to Ukrajinec Max Levchin, ktorý založil spoločnosť Confinity, ktorá neskôr vyvinula populárny platobný produkt známy ako PayPal. Max Levchin súhlasil so zlúčením svojej spoločnosti Confinity s X.com, ktorú založil Elon Musk. Pre novú fúziu prijali názov PayPal.

4. GitLab

GitLab je otvorená platforma používaná na DevOps, plánovanie projektov a správu zdrojového kódu s viac ako 30 miliónmi používateľov. GitLab vytvoril ukrajinský vývojár Dmitriy Zaporozhets.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.