Adidas a Puma, dve najväčšie súperiace značky športového oblečenia, boli kedysi jednou spoločnosťou s názvom “Gebrüder Dassler Schuhfabrik”

Adidas a Puma, dve najväčšie súperiace značky športového oblečenia, boli kedysi jednou spoločnosťou s názvom Gebrüder Dassler Schuhfabrik

V 20. rokoch minulého storočia založili dvaja nemeckí bratia Adolf Adi Dassler a Rudolf Dassler obuvnícku spoločnosť s názvom Gebrüder Dassler Schuhfabrik (Továreň na topánky bratov Dasslerovcov).

Podnikanie bratov Dasslerovcov sa rozbehlo, keď šprintér Jesse Owens nosil ich ručne vyrobené hroty a počas olympijských hier 1936 v Berlíne získal štyri zlaté medaily.

Na konci druhej svetovej vojny sa vzťahy medzi týmito dvoma bratmi začali zhoršovať. V roku 1948 sa bratia rozdelili a každý z nich si založil vlastnú obuvnícku spoločnosť. Bolo uverejnených veľa teórií o tom, prečo sa začal konflikt bratov, ako napríklad politické nezhody, žiarlivosť, osobný záujem atď.

Adolf pomenoval svoju novú spoločnosť „Adidas“, čo je kombinácia jeho mena Adi a priezviska Dassler. Rudolf, druhý brat, pomenoval svoju novú spoločnosť „Ruda“ kombináciou Rudolfa Dasslera, ale nakoniec ju zmenil na „Puma“

Medzi Adidasom a Pumou sa začalo prudké súperenie, ktoré viedlo k úplnému rozdeleniu celého ich mesta Herzogenaurach, kde žili. Niektoré rodiny prejavili podporu spoločnosti Adidas, zatiaľ čo iné rodiny sa spojili s firmou Puma z dôvodu, že najmenej jedna osoba v každej rodine bola zamestnaná v jednej z týchto dvoch spoločností.

Táto tvrdá rivalita podporila vzostup a dominanciu dvoch najznámejších značiek športového oblečenia Adidas a Puma.

Dnes sa odhaduje trhový strop Adidas na viac ako 64 miliárd dolárov a trhový strop Puma na viac ako 16,4 miliárd dolárov, podľa Forbes.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.