6 faktov, ktoré si treba zapamätať, keď začneš strácať sebavedomie

6 faktov, ktoré si treba zapamätať, keď začneš strácať sebavedomie

1. Tvoja minulosť pominula

Možno tvoj príbeh nie je taký skvelý. Možno je zahanbujúci. Je plný vecí, ktoré ľutuješ. A to je dôvod, prečo strácaš sebavedomie. Vedz, nech už bola tvoja minulosť akákoľvek, pominula. je to za tebou. Dôležité je, čo robíš práve teraz, pretože to sa stane tvojou novou minulosťou.

2. Názory iných nemusia byť nevyhnutne pravdivé

Dôvodom, prečo strácaš dôveru, je to, že ťa niekto núti pochybovať o tvojich schopnostiach. Hovoria ti, že si škaredý, nestojíš za nič. A to ťa bolí. Pamätaj, že názory sú subjektívne a nemusia nevyhnutne predstavovať pravdu.

6 krokov, ako sa prestať starať o to, čo si o tebe myslia ostatní

3. Nič sa nestane za noc

Strácaš dôveru v seba, pretože to trvá príliš dlho a ešte si nedosiahol svoj cieľ. Vedz, že dosiahnutie všetkého cenného trvá dlho. Tak prestaň byť na seba tvrdý. Ide ti to skvele a si na správnej ceste.

4. Strach je stav mysle, nie realita

Keď si neveríš, je pravdepodobné, že sa bojíš. Ale čoho sa bojíš? Názorov ľudí? Rizika? Neúspechu? Všetko sa to deje v tvojej mysli. V momente, keď si to uvedomíš, je to deň, kedy sa staneš nezastaviteľným.

Ako si vybudovať sebavedomie?

5. Neúspech neznamená nemožné

Ak si niekoľkokrát zlyhal, môže to viesť k strate sebavedomia. Neúspech však neznamená, že niečo nie je nemožné. Znamená to jednoducho skúsiť to inak.

6 lekcií, ktoré ťa má zlyhanie naučiť

6. Stále si hoden

Si skvelý a zaslúžiš si úspech. Zaslúžiš si všetko, čo je na tomto svete skvelé. Nikto nie je nad tebu. Nikto nie je lepší ako ty v tom, čo robíš. A teraz nie je čas na stratu dôvery v seba.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.