8 vecí, za ktoré by si mal byť vo svojom živote vďačný

8 vecí, za ktoré by si mal byť vo svojom živote vďačný

Nezabudni zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi a rodinou!

Jedným z dôvodov, prečo sa niekedy necítiš spokojný so svojím životom, je to, že často zabúdaš oceniť to, čo už vlastníš.

6 overených zvykov šťastných ľudí

V tvojom živote sa dejú milióny skvelých vecí. A tu je 8 z tých úžasných vecí v tvojom živote, za ktoré by si mal byť vďačný.

1. Máš dobré zdravie

Dobré zdravie nemusí nevyhnutne znamenať absenciu akejkoľvek choroby. Aj keď máš nejaké zdravotné problémy, mal by si pamätať na to, že veci sa môžu zhoršiť. Ak tomu neveríš, urob si krátku návštevu miestnej nemocnice a uvedomíš si, aký si požehnaný. Buď vďačný, že tvoja problémová situácia nie je ničím v porovnaní s nimi.

2. Máš posteľ a strechu nad hlavou

Mať prístrešok nad hlavou je luxus. Nezáleží na tom, či je dom malý, veľký alebo prenajatý. Skutočnosť, že máš kde bývať a odpočívať, je jedným z najväčších dôvodov, prečo cítiť vďačnosť. Možno to nie je také dôležité, pretože to máš, ale vo svete je aktuálne viac ako 100 miliónov ľudí bez domova.

3. Tvoji rodičia sú stále nažive a sú s tebou

Niektorým ľuďom sa stalo, že ich rodičia vyhodili, ešte keď boli bábätká. Iným ľuďom zomreli ich rodičia skôr, ako mohli spoznať ich tváre. Ale pre teba tu boli tvoja mama a otec vždy. Nikdy si nebol sám. Buď za to veľmi vďačný, pretože to nie je také bežné.

4. Dnes ráno si sa zobudil

Tak ako včera, predvčerom alebo aj počas celých týchto rokov, každé ráno sa zobudíš. Vyzerá to ako niečo normálne, rutina. Ale nie je. Považuj sa za veľmi šťastného, ​​pretože každý deň, keď sa zobudíš, je niekde niekto, kto nie.

5. Si milovaný

Tvoja rodina, tvoji priatelia, tvoj partner, všetci okolo teba ti prejavujú lásku. Každý deň aj noc máš možnosť zažiť ten úžasný pocit zvaný láska. Mnohí si želajú, aby mali čo i len jeden deň tohto požehnania.

6. Máš jedlo a čistú vodu

Každý deň vieš, že budeš jesť a piť. To nie je ani niečo, o čom by si premýšľal, pretože to berieš ako samozrejmosť. Ale ak sa dobre pozrieš, okolo teba je veľa ľudí, ktorí každý deň musia vynaložiť mnoho úsilia, aby dostali aspoň kúsok chleba alebo fľašu vody. Buď veľmi vďačný za to, že boj o jedlo a vodu nie je tvojou každodennou starosťou.

7. Máš peniaze na sporiacom účte

Môže to znieť surrealisticky, ale ak máš peniaze, nezáleží na tom, koľko ich máš na sporiacom účte, si bohatší ako milióny ľudí na tomto svete. Pretože šetrenie peňazí znamená, že máš dosť, aby si mohol pokryť aspoň svoje základné potreby a ešte ti zostali nejaké peniaze naviac. Buď veľmi vďačný, pretože nie každý má taký luxus.

Prečo by mali rodičia hovoriť o peniazoch v dome pred deťmi?

8. Máš slobodu

Máš slobodu pohybu, máš slobodu prejavu. Môžeš sa rozhodnúť, kde chceš bývať. Môžeš sa rozhodnúť, čím chceš byť. Môžeš sa rozhodnúť, čo chceš jesť. Môžeš sa rozhodnúť, a to je sila a ty ju máš. Mnoho ľudí leží na nemocničných lôžkach alebo vo väzení a želá si, aby mohli. Buď vďačný.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.