6 dôvodov, prečo sa cítiš uviaznutý vo svojom živote

6 dôvodov, prečo sa cítiš uviaznutý vo svojom živote

Nezabudni zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi a rodinou!

1. Nestanovil si si životný cieľ

Ak tvoj život nemá žiadny účel, žiješ len zo dňa na deň. Tvoj život nebude napredovať, pretože nie je nič, na čo by si sa tešil. Je veľmi dôležité mať životný cieľ, niečo, na čo sa môžeš tešiť.

2. Stále žiješ vo svojej komfortnej zóne

Tvoja zóna komfortu je akékoľvek miesto alebo situácia, v ktorej sa vždy cítiš bezpečne a pohodlne (žiadny stres, žiadna úzkosť, žiadna aktivita). A táto komfortná zóna je veľmi návyková a mozog ťa vždy bude tlačiť, aby si ju hľadal. Tak sa v tebe usídľuje lenivosť. A lenivosť a pokrok nejdú dokopy.

3. Nechceš riskovať

Pre teba je život, ktorý máš, v poriadku. Nechceš urobiť nič, čo by spochybnilo tvoju súčasnú situáciu. Niet teda divu, prečo máš pocit, že tvoj život akosi uviazol. Ak nezačneš vítať zmeny vo svojom živote, tvoj život zostane uviaznutý.

4. Každý deň všeličo odkladáš

Nikdy nič neurobíš. Vždy tam len sedíš a pozeráš sa na veci, ktoré musíš urobiť, a nenávidíš, že ich musíš robiť. Vždy nakoniec nájdeš dôvod, prečo nič neurobiť a odložíš ich. Na druhý deň sa opäť ocitneš v rovnakej situácii. Musíš sa dostať von z tohto toxického kruhu.

5. Nevieš odolať rozptýleniu

Je pre teba ťažké plne sa sústrediť. Chceš vedieť, čo sa deje na všetkých platformách sociálnych médií a strácaš hodiny ich pozeraním. Nikdy nezmeškáš večer s priateľmi. Deň ti ubehne veľmi rýchlo a nakoniec pre seba neurobíš nič významné.

6. Vzdávaš sa, keď je to ťažké

Vzdáš sa kedykoľvek, keď sa ti to zdá ťažké, preto tvojom život nijako nenapreduje. Musíš prijať bolesť a prejsť ňou. V živote nie je žiadna zmena ľahká. Takže vždy to tlač aj cez bolesť.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.