8 dôvodov, prečo sa väčšina ašpirujúcich podnikateľov vzdáva svojich snov

8 dôvodov, prečo sa väčšina ašpirujúcich podnikateľov vzdáva svojich snov

Každý v určitom okamihu svojho života mal alebo má sen, ktorý chce tak veľmi vidieť, ako sa realizuje. Ale každý sen má svoju cenu. A niekedy môže byť cena, ktorá sa platí za to, aby sa niektoré sny splnili, veľmi vysoká. Otázka, ktorú si musíte položiť, znie: Ako dlho ste ochotní ísť za svojim snom? Koľko úsilia ste ochotní vynaložiť na splnenie svojho sna?

Pravdou je, že väčšina ľudí sa vzdá v krátkom časovom období kvôli komplikáciám alebo preto, že sa zdá, že dosiahnutie ich snov je náročnejšie, ako si pôvodne mysleli.

Z prieskumu univerzity v Scrantone vyplýva, že 92 percent ľudí, ktorí si napríklad stanovia novoročné ciele, ich nikdy skutočne nedosiahnu. Keďže sa vzdanie sa javí ako bežné, je zaujímavé analyzovať dôvody, prečo to väčšina ľudí robí.

Dolu uvádzame 8 dôvodov, prečo sa väčšina ašpirujúcich podnikateľov vzdáva svojich snov:

1- Stratia presvedčenie, že je to možné

Keď sa ľudia ponoria do dosiahnutia určitých cieľov, majú tendenciu byť pevne presvedčení, že vedia, čo chcú, a vedia, ako to ľahko dosiahnuť. Ako však plynú mesiace a zatiaľ sa neobjavili žiadne sľubné výsledky, veľa ľudí si začína uvedomovať, že veci nie sú také ľahké, ako si predstavovali. Začnú strácať vieru a začnú hľadať cestu von.

Trpezlivosť je veľkým kľúčom k úspechu v akejkoľvek oblasti a je dôležité, aby ste urobili všetko, čo je v vašich silách, aby ste zostali motivovaní a udržali si túto úroveň viery presne takú, aká bola v čase, keď ste sa vydali na cestu.

2- Nudí ich opakovanie

Rovnako ako porekadlo „ak chcete sekerou zoťať dub, nezatnete tisíckrát na tisíc rôznych miestach. Do dubu zatnete tisíckrát, ale na rovnakom mieste.“ Takže pre ľudí nie je žiadnym tajomstvom, že musíte znova a znova opakovať všetko, čo denne robíte, aby ste sa stali úspešnými. Ale veľa začínajúcich podnikateľov veľmi rýchlo začne nudiť opakovanie všedných úloh bez toho, aby videli nejaké sľubné výsledky v danom podnikaní, a tak začnú sem tam skúšať nové iné biznisy s nádejou, že tam uvidia nejaké výsledky skôr. Skončia vyčerpaní a napokon sa toho všetkého vzdajú.

Je veľmi dôležité držať sa svojej myšlienky, aj keď výsledky ešte nie sú k dispozícii, jednoducho na nej ďalej pracujte. Postupom času získate ďalšie skúsenosti a výsledky sa následne dostavia.

3- Nevidia výsledky dostatočne rýchlo

Každý bod v tomto zozname je samostatným dôvodom, prečo sa väčšina začínajúcich podnikateľov vzdáva, ale tento je pravdepodobne najväčším dôvodom, prečo sa ľudia rozhodnú, že majú dosť a sú pripravení hodiť veci za hlavu. Veľa ľudí sa pustí do podnikania v nádeji, že v živote dosiahnu rýchly úspech a rýchlo zarobia peniaze. Dôvodom je to, že každý deň počúvame o novom úspešnom podnikateľovi, ktorý zo svojho podnikania zarába milióny. Väčšina však nikdy nevidí, ako dlho tejto osobe trvalo, kým sa stala úspešnou. Väčšine dnešných úspešných podnikateľov a miliardárov trvalo najmenej päť rokov tvrdej práce a utrpenia, kým sa stali úspešným podnikateľom, o ktorom dnes vieme. Mnoho ľudí, ktorí sa zapoja do podnikania, bohužiaľ nie je pripravených podstúpiť niekoľko rokov neúspechu a utrpenia. Preto, ak sa v ich podnikaní ich nádej na rýchly úspech neprejaví včas, hodia flintu do žita a idú hľadať niečo iné.

4- Počúvajú rady ostatných

Mnoho ctižiadostivých podnikateľov sa vzdalo svojich snov, pretože im niekto povedal, že je to hlúpy nápad a nemožno ho realizovať. Ľudia nebudú chápať váš sen. A všetko, čomu ľudia nemôžu porozumieť, považujú za hlúpe a nerozumné. Preto sa vás prirodzene pokúsia od tejto myšlienky odhovoriť. Nerobia to preto, lebo chcú, aby ste neuspeli, robia to preto, lebo si myslia, že si neuvedomujete, aký hlúpy je váš nápad. A je pravda, že každý inovatívny nápad znie na začiatku hlúpo a nemožne. Ale ak ste ochotní ich počúvať a vzdať sa v okamihu, keď vám to povedia, znamená to, že ste svojmu nápadu od začiatku úplne neverili. Potom nie je pochýb o tom, že neuspejete a o chvíľu neskôr budete pravdepodobne veľmi ľutovať, keď uvidíte, že to uskutočňuje iná osoba.

5- Zdá sa im to príliš ťažké

Po prvé, podnikanie je zo svojej podstaty ťažké. Ale vždy nejako prekvapí ľudí, že je to ťažké. Keby to nebolo ťažké, potom by to robili všetci a vo výsledku by vás to vôbec netrápilo. Mnoho ctižiadostivých podnikateľov sa napriek tomu vzdáva svojho projektu, pretože tvrdia, že bolo príliš ťažké ich realizovať. Nikto nebude úspešný bez prekážok, ktoré musí prekonať, alebo prekážok, ktoré musia prekonať. Takže ak to považujete za príliš ťažké, pokračujte vo výzve a snažte sa rásť a učiť sa.

6- Nechajú sa rozptýliť inými aspektami svojho života

Sen alebo konečný cieľ si vyžaduje dôslednú pozornosť. Ľudia nemusia mať žiadne naliehavé životné problémy alebo problémy na začiatku podnikania, ale to neznamená, že v ich živote už neskôr ďalšie problémy nevzniknú. Na ceste bude veľa rušivých prvkov, napríklad hľadanie zamestnania, ak sa snažíte zatiaľ vyžiť, rodinné problémy a podobne. Zoznam možných rozptýlení v tomto prípade je neuveriteľne dlhý. A tieto rozptýlenia často odtiahnu pozornosť mnohých začínajúcich podnikateľov od ich cieľov.

7- Neveria dostatočne vo svoje schopnosti

Na uskutočnenie nápadu musíte najskôr uveriť, že to dokážete. Ak o sebe pochybujete, pravdepodobne sa vzdáte veľmi skoro. Nedostatok viery vo vlastné schopnosti a silné stránky je častým dôvodom, prečo mnoho nádejných podnikateľov opúšťa svoju cestu. Myslenie je všetko, čo sa týka vymanenia sa z rutiny a robenia všetkého, čo je potrebné, na uskutočnenie niečoho náročného, ale obohacujúceho. Ak si nemyslíte, že ste dostatočne talentovaní, dostatočne silní alebo kreatívni na to, aby ste zmenili svoj život, pravdepodobne sa skôr či neskôr vrátite k rutinným praktikám.

8- Nemajú disciplínu na to, aby dosť tvrdo pracovali

Premeniť vaše ciele na výsledky si vyžaduje skutočnú disciplínu a niektorí ľudia jednoducho nemajú disciplínu, ktorá je potrebná na to, aby ste sa tam dostali. Disciplína pracovať vo dne i v noci, disciplína obetovať životné radosti na niekoľko rokov a zamerať sa na váš cieľ, disciplína prekonať neúspech, poučiť sa z neho a napredovať. S nedostatkom disciplinovanosti zaručene nedosiahnete žiadne ciele alebo si nesplníte žiadny sen. A veľa začínajúcich podnikateľov zlyhá, pretože im chýba disciplína.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.