Tajné schopnosti začínajúcich podnikateľov

The Secret Skills Of The Emerging Entrepreneurs

V dnešnej dobe fungujú podniky skôr online než prostredníctvom predajní. Začínajúci podnikatelia tomu rozumejú a pri budovaní svojho biznisu sa spoliehajú na silu internetu. Aby sa noví podnikatelia mohli efektívnejšie etablovať online a zostať konkurencieschopní a produktívni, nadobudli silné zručnosti v 3 doménach, o ktorých budeme diskutovať nižšie.

I- Grafický dizajn

V súčasnosti už zverejnenie obrázka alebo videa na sociálnych sieťach nestačí na to, aby bol váš príspevok dobrý. Musíte vymyslieť viac pútavého obsahu, ktorý sa môže stať virálnym. Na dosiahnutie tohto výsledku podnikatelia využívajú niektoré editačné nástroje. Je ich síce veľa, ale nasledujúce 4 softvéry patria medzi najpoužívanejšie, pokiaľ ide o úpravu obrázkov alebo videa:

A- Úpravy obrázkov

1) Adobe Photoshop

Photoshop je softvér na editovanie od spoločnosti Adobe Inc. Photoshop umožňuje používateľom vytvárať a upravovať obrázky v počítači a ukladať ich v grafických formátoch ako JPEG, PNG, GIF. S trochou fantázie môžete dosiahnuť skvelé výsledky a urobiť svoj príspevok príťažlivejším.

2) Adobe Illustrator

Adobe Illustrator je editor vektorovej grafiky. Ai vám umožňuje vytvárať a upravovať obrázky vektorovej grafiky v počítači a ukladať ich vo formátoch vektorovej grafiky, ako sú EPS, PDF, WMF, SVG alebo VML. Najbežnejším používaním vektorových obrázkov na sociálnych médiách môžu byť tie pútavé obrázky, na ktorých sú osoba alebo obsah obrázku akoby kreslené.

B- Úpravy videa

3) Adobe Premiere Pro

Premiere Pro je softvér na úpravu videa od spoločnosti Adobe Inc. Je to jeden z najbežnejšie používaných softvérov na úpravu videa. Premier Pro vám umožňuje vytvárať pekne vyzerajúce a profesionálne video pre obsah na sociálnych sieťach, ale aj na iné účely.

4) Filmora

Filmora je softvér na strih videa od WondershareFilmora. Filmora sa veľmi ľahko používa a pri úprave videa poskytuje veľmi pekné výsledky. Softvér ako každý iný softvér na strih videa umožňuje import videa a obrázkov ľubovoľného formátu, úpravy a usporiadanie týchto prvkov na časovej osi a pridanie niektorých ich úžasných efektov, filtrov, názvov, hudby, vďaka ktorým vaše video zaujme v príspevku na sociálnych sieťach.

II- Sociálne médiá

Sociálne médiá boli v minulosti miestom, kde sa ľudia stretávali s priateľmi. Teraz sa sociálne médiá stali miestom zákazníkov a služieb a úplne zmenili spôsob, akým sa v minulosti obchodovalo. V dnešnej dobe, ak chcete začať s podnikaním a chcete v ňom prosperovať, je nevyhnutné sa presadiť na sociálnych sieťach. Existuje niekoľko platforiem sociálnych médií, ale Instagram a LinkedIn sú určite obľúbenými miestami moderných podnikateľov.

1) Instagram

Instagram, ktorý bol pôvodne spustený ako služba zdieľania fotografií a videa v sociálnych sieťach, sa stal jednou z najobľúbenejších platforiem moderných podnikateľov a firiem. Posledné aktualizácie platformy vám umožňujú vytvoriť obchodný profil a pripojiť produkty, ktoré chcete predávať a inzerovať vaše služby pred miliónmi používateľov. A na platforme je k dispozícii množstvo ďalších funkcií, ktoré vám môžu pomôcť vybudovať skvelú značku.

2) LinkedIn

LinkedIn je platforma špecificky zameraná na podniky a zamestnanie. Je to platforma, kde podnikatelia rozvíjajú svoju profesionálnu sieť a budujú dôveryhodnosť. Platforma má navyše k dispozícii marketingové nástroje pre každú veľkosť a typ firmy, od malých po veľké a od B2B po B2C.

III- Webová stránka

Webová stránka nielenže dodáva dôveryhodnosť vášho podnikania, ale je to aj to, vďaka čomu vaše podnikanie existuje online. Podnikatelia využívajú sociálne médiá na zhromaždenie publika, ktoré by malo záujem o kúpu produktov alebo služieb, ktoré chcú poskytovať. A potom jednoducho privedú toto publikum na svoj web, aby uskutočnili predaj. Začínajúci podnikatelia na vytváranie týchto webov často používajú okrem iného wordpress alebo shopify.

1) WordPress

WordPress je najpopulárnejší bezplatný a open-source systém na správu obsahu, ktorý vám umožňuje vytvárať a publikovať vaše webové stránky. V súčasnosti ho využíva viac ako 60 miliónov webových stránok vrátane veľkých značiek. WordPress sa pôvodne väčšinou používal na blogovanie a uverejňovanie článkov, ale platforma má teraz rôzne zaujímavé funkcie a doplnky, ktoré umožňujú používateľom predávať produkty a služby online. A to všetko bez toho, aby ste museli vedieť kódovať.

2) Shopify

Shopify je platforma určená pre elektronický obchod. Asi 1 000 000 firiem využíva shopify na zaistenie svojej prítomnosti online a na uskutočnenie predaja ich produktov a služieb. Platforma má všetky funkcie, ktoré by ste potrebovali pre váš online obchod.

Takže na záver takmer všetci moderní podnikatelia si vyvinuli príslušné zručnosti v oblasti grafického dizajnu, správy sociálnych médií a vývoja a správy webových stránok. V prípade, že začínate ako nový podnikateľ a ešte nemáte tieto schopnosti, nemusíte chytať paniku. Všetky tieto zručnosti sa môžete zadarmo naučiť na youtube.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.