4 kroky, ktoré ti pomôžu byť produktívnym počas prokrastinácie

4 kroky, ktoré ti pomôžu byť produktívnym počas prokrastinácie

Prokrastinácia je akt zbytočného a dobrovoľného odďaľovania alebo odkladania niektorých činností, ktoré aj tak budeš musieť v určitom okamihu urobiť.

Je to ten deň, keď máš chuť nič nerobiť, byť úplne lenivý, len sedieť za pracovným stolom, čumieť do telefónu alebo dokonca pozrieť, čo je v televízii. To všetko preto, aby si sa vyhol práci.

Čo je to prokrastinácia a 7 dôvodov, prečo prokrastinuješ

Tu sú 4 kroky, ktoré ti pomôžu byť produktívnym počas prokrastinácie.

1. Uvedom si, že prokrastinuješ

Prvým krokom k riešeniu akéhokoľvek problému je najprv priznať existenciu problému. Teraz, keď si si plne vedomí toho, čo sa deje, bude jednoduchšie to napraviť.

2. Rozptýľ sa asi na hodinu

Keď príde prokrastinácia, nezáleží na tom, ako veľmi chceš pracovať, nebudeš môcť nič urobiť. Zatvor všetko a nastav časovač na hodinu a povedz si, že počas tejto hodiny sa budeš len rozptyľovať. Choď von na prechádzku, pozeraj sociálne siete, porozprávaj sa s niekým, pozri si televíziu, urob čokoľvek, čo ti zlepší náladu.

3. Rozdeľ prácu na malé úlohy

Po hodine rozptyľovania mysle a zlepšovaní nálady sa vráť k svojmu pracovnému stolu. Skontroluj prácu, ktorú musíš vykonať, a rozdeľ ju na malé úlohy. Teraz sa zbav všetkého, čo by ťa mohlo rozptyľovať. Nastav si stopky a začni pracovať na jednej z malých úloh. Akonáhle budeš mať pocit, že tvoja nálada z práce začína miznúť, jednoducho všetko zatvor a zastav stopky. A poznač si, koľko minút si sa dokázal sústrediť.

5 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste boli v práci produktívni

4. Urob si hodinovú prestávku

Vráť sa k prestávke a stráv hodinu rozptyľovaním svojej mysle a zlepšovaním nálady ako predtým. Potom sa vráť k svojmu pracovnému stolu. Tentokrát nastavíš časovač podľa toho, koľko minút si sa predtým dokázal sústrediť. A to bude tvoje meradlo, kedy si dať znova prestávku.

Teraz už len zopakuj proces až do konca tvojej pracovnej doby.
Keď začne prokrastinácia, neexistuje spôsob, ako ju úplne odstrániť. Dôvodom je, že existuje veľa dôvodov, ktoré môžu byť príčinou tvojej prokrastinácie. Čo však môžeš urobiť, je aspoň zabrániť tomu, aby prokrastinácia znehodnotila tvoj deň tým, že budeš postupovať podľa týchto 4 krokov, ktoré ti pomôžu byť stále produktívny.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.