5 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste boli v práci produktívni

5 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste boli v práci produktívni

1. Nerobte multitasking

Sústreďte sa na jednu úlohu naraz. Umožní vám to dostať sa do hlbokého stavu duševnej koncentrácie a vykonať úlohu čo najlepšie a rýchlejšie.

2. Použite pravidlo 80/20

Nájdite aktivity, ktoré vám prinášajú najlepšie výsledky, a začnite s nimi. Tak strávite viac času sústredením sa na úlohy, ktoré vás posúvajú vpred.

3. Eliminujte rozptyľovanie

Nastavte si prostredie tak, aby vás nerušilo. Prepnite telefón do režimu v lietadle a vložte ho do tašky alebo zásuvky. Preplnený pracovný priestor môže obmedziť vašu produktivitu.

4. Robte si pravidelné prestávky

Vaše telo potrebuje príležitosť na zotavenie sa po cvičení, a rovnako aj váš mozog. Každých 30 až 40 minút plného sústredenia si dajte asi 5 minút pauzu. Vstaňte zo stoličky a prejdite sa.

5. Naučte sa povedať „nie“

Neberte si viac, ako dokážete urobiť. Tým, že poviete ‘áno’ úlohám, ktoré neprispievajú k vašim konečným cieľom, jednoducho stratíte čas a zdroje. Najprv sa zamerajte na svoje kľúčové úlohy, a len ak máte ešte priestor, až potom môžete pridávať ďalšie úlohy.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.