9 znakov, ktoré dokazujú, že musíš čo najskôr skončiť so súčasnou prácou

9 znakov, ktoré dokazujú, že musíš čo najskôr skončiť so súčasnou prácou

Máš to v práci ťažké? Výskum ukazuje, že pracovný stres môže zhoršiť fyzické a duševné zdravotné problémy.

Dlhodobý stres môže viesť k vyhoreniu a depresii a zvýšiť riziko hypertenzie, cukrovky a srdcových chorôb.

Mať prácu je skvelé. Ale v závislosti od tvojich okolností môže byť odchod to najlepšie, čo môžeš urobiť pre svoju kariéru a zdravie.

5 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste boli v práci produktívni

Tu je 9 znakov, ktoré dokazujú, že musíš čo najskôr skončiť v súčasnej práci

1. Často sa sťažuješ na svoju prácu

Je v poriadku z času na čas sa posťažovať na veci, ktoré sa stali v práci. Ale ak každý rozhovor začína a končí negatívnym komentárom o tvojom dni v práci, táto práca nie je to, čo chceš. Možno je čas nájsť si inú prácu.

2. Kedykoľvek ideš do práce, myslíš na to, že si nájdeš novú prácu

Každý má občas v práci zlý deň. Ak však kedykoľvek po príchode do práce začneš uvažovať o skončení, je najvyšší čas, aby si si začal hľadať novú prácu. Tvoja súčasná práca ťa nebaví.

3. Máš problémy so spánkom

Ťažko zaspávaš alebo sa v noci budíš s obavami o prácu. Spánok je nevyhnutný pre tvoje zdravie a stres spôsobený prácou môže byť príčinou zlého spánku.

4. Často sa cítiš chorý alebo vyčerpaný

Tvoje fyzické zdravie môže byť indikátorom tvojho duševného zdravia. Ak sa ti z tvojej práce doslova robí zle, je to dobrý indikátor toho, že je čas hľadať si novú prácu.

5. Vždy po práci sa opiješ

Aj keď je v poriadku oddýchnuť si po práci s pohárom vína alebo piva, tvoj deň by ťa nemal hnať k tomu, aby si sa opil. Ak zistíš, že kvôli práci hojne konzumuješ alkohol, drogy alebo cigarety, mal by si sa zamyslieť nad svojou pracovnou situáciou.

6. Neznášaš pondelky

Je normálne byť ráno unavený, ale nemal by si sa báť zakaždým, keď sa spustí budík. Ak úzkosť pohlcuje tvoje myšlienky a vyčerpáva tvoju energiu, zvážte odchod zo súčasnej práce.

7. V práci sa nudíš

Koľko času tráviš na sociálnych sieťach počas bežného pracovného dňa? Ak ťa táto otázka znervózňuje, zváž, či sa v práci nenudíš. Možno je čas poobzerať sa po duševne stimulujúcejšom zamestnaní.

8. Často sa hádaš so zamestnávateľom

Nenávidíš prácu, ale nechceš prevziať zodpovednosť za odchod. Často sa pristihneš, že sa hádaš so svojím zamestnávateľom, len aby si mohol dostať výpoveď. Týmto spôsobom môžeš zvaliť vinu na svojho zamestnávateľa, že si prišiel o prácu. Nerob to, jednoducho odíď v dobrom.

9. Už snívaš o dôchodku

Ak sa ti páči to, čo robíš, nechceš, aby to jedného dňa skončilo. Ak sa už tešíš na dôchodok, znamená to, že nemáš radosť z toho, že robíš v súčasnej práci. Ak si sa ocitol v tejto situácii, začni si hľadať novú pracovnú príležitosť.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.