Instagram: Od vedľajšieho projektu Kevina Systroma po miliardovú spoločnosť

Kevin Systrom bol zamestnancom na plný úväzok v spoločnosti Nextstop. Ale keď nebol v práci, Kevin využíval noci a víkendy na to, aby sa naučil kódovať a pracoval na svojom vedľajšom projekte. V roku 2010 Kevin zahájil podnikanie: Instagram.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí tvrdia, že nemôžu začať podnikať kvôli svojej dennej práci, toto je príbeh zamestnanca na plný úväzok, Kevina Systroma, ktorý môže zmeniť váš názor.

V roku 2009 pracoval Kevin v spoločnosti Nextstop ako produktový manažér. Kevin však plánoval, že po celý život nezostane zamestnancom.

Kevin mal podnikateľský nápad, s ktorým prišiel, keď bol na dovolenke. Jeho priateľka nebola ochotná zverejniť jej fotografie, pretože nevyzerali dosť dobre kvôli nízkej kvalite fotoaparátu, ktorý používali na fotografovanie.

Kevin si teda myslel, že riešením, ako skryť nízko kvalitatívny obraz, môže byť filter. Ale tento typ práce si vyžadoval určité programovanie.

Cez voľný čas, keď nebol v práci, tj v noci a cez víkendy, sa Kevin snažil naučiť, ako nakódovať svoj nápad na aplikáciu. Neskôr vyvinul aplikáciu s názvom Burbn, ktorá má foto filter X-Pro II.

Uvedomujúc si, že to, čo práve vytvoril, môže mať obrovský potenciál, Kevin opustil svoju prácu, aby zistil, či sa z jeho aplikácie „Burbn“ môže stať spoločnosť. Po odchode z práce získal finančné prostriedky vo výške 500 000 USD a zamestnal Mika Kriegera. Spoločne pracovali na vývoji aplikácie, až z nej urobili appku zameranú špeciálne na zdieľanie fotografií.

Názov „Burbn“ zmenili na Instagram a spustili ho v roku 2010. Rok po uvedení na trh Instagram dosiahol viac ako 10 miliónov používateľov. V roku 2012 Facebook kúpil Instagram za 1 miliardu dolárov v hotovosti a akciách.

Dnes má majetok Kevina Systroma hodnotu viac ako 2 miliardy dolárov.

Ponaučenie

Môžete mať každodennú prácu a stále pracovať na svojom vedľajšom projekte. Pravdupovediac, ak strávite 8 hodín denne prácou pre sny niekoho iného, ​​môžete stráviť aspoň 2 hodiny prácou pre svoje vlastné sny. Namiesto toho, aby ste trávili noci alebo víkendy únikom zo smutnej reality tým, že idete popíjať alebo sa baviť do baru, urobte to ako Kevin, využite noci a víkendy na budovanie svojho vlastného sna, svojej spoločnosti, svojho bohatstva.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.