4 varovné signály, že je čas opustiť súčasnú prácu

4 varovné signály, že je čas opustiť súčasnú prácu

1. Prestal si rásť

Máš pocit, že sa v tvojej práci nie je na čo tešiť. Tvoju ďalšiu príležitosť rastu nie je vidieť. Zostal si v rovnakej pozícii roky a vieš, že sa to pravdepodobne nezmení.

Skôr ako skončíš: Poraď sa so svojím manažérom o svojej situácii a zisti, či by pre teba neboli nejaké príležitosti na rast. Možno si nikdy nepožiadal o povýšenie, či zmenu.

2. Aktívne hľadáš spôsoby, ako sa vyhnúť svojej práci

Navštevuješ lekárov, len aby si zostal na PN a nechodil do práce. Dovolenku využívaš len na to, aby si zostal doma. V práci sa stále ospravedlňuješ, prečo si ešte nedokončil zadanú úlohu.

Skôr ako skončíš: Nájdi si čas na zamyslenie sa nad sebou samým, prečo sa vždy snažíš vyhýbať svojej práci. Keď to budeš vedieť, pomôže ti to v budúcnosti vybrať si pre seba perfektnú prácu.

3. Tvoja práca ovplyvňuje tvoje duševné zdravie

Tvoja práca sa stala škodlivou pre tvoje fyzické alebo emocionálne zdravie. Si v neustálom strese, zatiaľ čo tvoja práca by nemala spôsobovať takú úroveň stresu.

Skôr ako skončíš: Preskúmaj, odkiaľ stres pochádza. Je to z tvojich každodenných úloh? Je to od tvojich spolupracovníkov alebo manažérov? Existuje nejaký spôsob, ako zvládať ten stres?

4. Jednoducho chceš robiť niečo iné

Kedysi si mal svoju prácu rád, no teraz je tvoj záujem niekde inde. Cítiš, že sa musíš posunúť k svojej ďalšej vášni.

Skôr ako skončíš: Informuj svojho manažéra o svojom záujme robiť niečo iné. A že v tvojom pracovnom prostredí nie je nič zlé, ale máš pocit, že je čas ísť ďalej.

Najlepší spôsob, ako skončiť s prácou

Aký je najlepší spôsob, ako ukončiť prácu? Ukončenie nie je vždy jednoduché, aj keď nenávidíš svoju prácu alebo šéfa a nevieš sa dočkať nástupu na novú pozíciu.

Avšak, keď končíš, je lepšie to urobiť profesionálne a ukončiť všetko v dobrom.

1. Uisti sa, že naozaj chceš skončiť 

Existuje niekoľko … Čitajte Viac »

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.