4 varovné signály, že by si ty nemal začať podnikať

4 varovné signály, že by si ty nemal začať podnikať

Mnoho ľudí vidí životný štýl úspešných podnikateľov na Instagrame, ich domy, autá, na ktorých jazdia, a hovoríte si: „Toto chcem tiež. Začnem podnikať! “.

Ale si skutočne pripravený na podnikanie?

6 základných krokov na spustenie malého podnikania

Tu sú 4 varovné signály, že by si ty nemal začať podnikať.

1. Nemáš peniaze

Zahájenie podnikania si vyžaduje peniaze. Na internete môžeš vidieť niektorých ľudí hovoriť o biznisoch, ktoré sa dajú začať bez peňazí. Ale podnikanie, ktoré ti prinesie peniaze a požadovanú finančnú slobodu, si vyžaduje počiatočné finančné investície.

A ak si myslíš, že začneš podnikať a peniaze prídu v 1. alebo 2. mesiaci, mýliš sa. Trvá to dlho, niekedy viac ako šesť mesiacov alebo pár rokov, kým začne prichádzať zisk. Medzitým musíš zaplatiť účty, potrebuješ jedlo. Čo urobíš, ak nemáte peniaze?

Nuž, jednou z možností pre teba je zamestnať sa.

Najúspešnejší podnikatelia mali pri budovaní svojich impérií bežnú prácu od deviatej do piatej, pretože podnikanie potrebuje peniaze na svoj rast.

2. Nerozumieš odvetviu

Nepozeraj sa na pár úspešných reštaurácií alebo kaviarní, kvôli ktorým si zrazu chceš otvoriť vlastnú reštauráciu alebo kaviareň. Polož si otázku, prečo chceš rozbehnúť konkrétne podnikanie? Ak je tvoja odpoveď taká, že niektorí ľudia v okolí majú podobné podniky a sú úspešní, alebo len dúfaš, že rýchlo zarobíš peniaze, tvoje podnikanie nevydrží ani 3 mesiace.

Vidíš, nemôžeš zarobiť peniaze v konkrétnom biznise, ak nerozumieš mechanizmu tohto odvetvia. Ako pochopiť dané odvetvie? Uč sa. Prečítaj si informácie o tomto odvetví, preskúmaj ho, ale najlepší spôsob je, povedzme, že chceš založiť kaviareň, najprv sa zamestnaj na pár mesiacov v kaviarni, aby si nadobudol skúsenosti.

3. Nie si rozhodnutý

Budovanie úspešného podnikania si vyžaduje čas, peniaze a energiu. Zlyháš, budeš trpieť. Budeš sám. A toto bude trvať dlho.

Vidíš, všetci iba ukazujú a hovoria o príjemnej stránke podnikania, ktorou je úspech, finančná sloboda, pekné domy. Ale nebuď na omyle, cesta k tomuto úspechu je veľmi ťažká a vyžaduje odhodlanie.

Si rozhodnutý? Si pripravený znášať bolesť? Premysli si to dvakrát.

6 účinných spôsobov, ako sa stať vytrvalým

4. Myslíš si, že založenie firmy ti poskytne viac voľného času

Ak si myslíš, že založenie vlastného podnikania ti poskytne viac voľného času, pretože budeš môcť odísť zo zamestnania, je to obrovská chyba. Predtým, ako si začneš užívať slobodu, cestovať a baviť sa na lodi, budeš pracovať dvojnásobne oproti svojej bežnej práci od deviatej do piatej. Prvých päť rokov prakticky nemáš žiadny voľný čas. A ak budeš trvať na získaní toho voľného času, tvoje podnikanie zlyhá.

Nezabudni, že podnikáš sám, už to nie je práca od deviatej do piatej, kde ťa práve prijali, toto je tvoj život.

4 varovné signály, že je čas opustiť súčasnú prácu

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.