6 ZÁKLADNÝCH KROKOV NA SPUSTENIE MALÉHO PODNIKANIA

Ak chcete založiť svoju malú firmu, budete musieť vykonať 6 základných ale nevyhnutných krokov uvedených nižšie.
6 ZÁKLADNÝCH KROKOV NA SPUSTENIE MALÉHO PODNIKANIA

Ak chcete založiť svoju malú firmu, budete musieť vykonať 6 základných ale nevyhnutných krokov uvedených nižšie:

1- Vytvorte si podnikateľský plán

Podnikateľský plán je dokument popisujúci vaše obchodné ciele, metódy, ktoré použijete na dosiahnutie cieľov, a čas, v ktorom je potrebné tieto ciele dosiahnuť. Podnikateľský plán je veľmi dôležitý pri začatí podnikania. Pomáha vám jasne pochopiť, čo chcete robiť, a popisuje všetky financie a úsilie súvisiace s dosiahnutím cieľov.

2- Premyslite si na názov spoločnosti

Každý podnik potrebuje meno, aby mohol byť identifikovateľný, a to väčšinou na administratívne účely. Môže byť trochu zložité zvoliť ten správny názov pre svoju firmu. Odporúča sa však hľadať niečo jednoduché, ľahko vysloviteľné a písateľné, nie príliš dlhé, ale dostatočne popisné. Odporúča sa tiež vykonať prieskum ochranných známok online a zistiť, či meno, ktoré si želáte pre svoju firmu, ešte nie je chránené ochrannou známkou. Tiež by ste mali urobiť nejaký prieskum na google, aby ste zistili, či už nie je vytvorený názov domény webovej stránky blízky vami vybratému názvu firmy.

3- Získajte licenciu na podnikanie

Licencia na podnikanie vám dáva zelenú na začatie konkrétneho podnikania v danej krajine. Na získanie živnostenského oprávnenia musíte prejsť potrebnou administratívnou a zaplatiť požadované poplatky na zaevidovanie vašej firmy v registri.

4- Vytvorte si webovú stránku

Webová stránka poskytuje vašej firme online prítomnosť. Umožňuje záujemcom ľahko nájsť produkty alebo služby, ktoré poskytujete. V tejto ére digitalizácie ľudia hľadajú online produkty alebo služby, ktoré si chcú kúpiť, pomocou vyhľadávacích nástrojov ako google a ďalších. Web stránka tiež pôsobí na vaše podnikanie profesionálnym dojmom a pomáha vám pri marketingu.

5- Otvorte si podnikateľský bankový účet

Mať pre svoju firmu bankový účet je veľmi dôležité. Musíte oddeliť svoj vlastný fond od fondu vášho podnikania. To vám pomôže ľahko vystopovať a monitorovať všetky finančné transakcie týkajúce sa vášho podnikania. Vďaka firemnému bankovému účtu môže vaša firma získať úver, kreditnú kartu pre firmy a prijímať platby kartami od zákazníkov.

6- Získajte vybavenie

V závislosti od podnikania, ktoré chcete zahájiť, budete musieť investovať do potrebného vybavenia. Na začiatku sa odporúča zamerať sa na získanie minima potrebného na podnikanie; prenájom miesta, ak nie je možné podnikať z domu, počítač a podobne. A časom budete svoje vybavenie dopĺňať.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.