Začiatky podnikania v oblasti nehnuteľností

Nákup nehnuteľností je už stovky rokov jedným z najlepších spôsobov akumulácie bohatstva.
nehnuteľností

1- Čo je to nehnuteľnosť?

Nehnuteľnosťou sa rozumie pozemok, budovy na pozemku, letecké práva nad pozemkom a podzemné práva pod pozemkom. Pojem „nehnuteľnosť“ demonštruje jednu z charakteristík obchodovania s nehnuteľnosťami, ktorou je, že predmet obchodu je fyzický, hmatateľný, konkrétny, nepohnuteľný.

V chápaní niektorých ľudí sa na obchod s realitami nazerá výlučne iba ako na podnikanie takzvaného „realitného agenta“. To však nie je skutočnosť. Každý, kto kupuje a predáva nehnuteľnosť, sa zaoberá investovaním do nehnuteľností. Realitný agent je v oblasti nehnuteľností iba špecialista a jeho úlohou je pomáhať majiteľom domov, firmám a investorom pri kúpe a predaji nehnuteľností.

2- Typy nehnuteľností

Nehnuteľnosti sa zvyčajne delia na 4 typy: obytné nehnuteľnosti, komerčné nehnuteľnosti, priemyselné nehnuteľnosti a voľná pôda

A – Obytné nehnuteľnosti sa týkajú domov a bytových domov. Najbežnejšou obytnou nehnuteľnosťou sú rodinné domy a byty.

B – Komerčné nehnuteľnosti sa týkajú obchodných centier, nemocničných budov a budov škôl, hotelov a kancelárií. 

C – Priemyselnými nehnuteľnosťami sa rozumejú akékoľvek budovy, ktoré sa dajú použiť na výskum, výrobu, skladovanie a distribúciu tovaru, napríklad výrobné budovy a sklady. 

D – Voľná pôda sa týka nevyužitej pôdy, poľnohospodárskej pôdy, fariem a rančov.

3- Výhoda obchodovania s nehnuteľnosťami

Jednou z výhod nehnuteľností je zjavne stabilný hotovostný tok. Peňažný tok môže… prečítajte si viac tu

4- Štyri stratégie smerujúce k bezpečnému začatiu a rastu vášho realitného podnikania

Pre tých, ktorí už podnikajú v oblasti nehnuteľností, alebo pre tých, ktorí chcú začať, je potrebné zaviesť účinné stratégie na vybudovanie správneho základu pre ich podnikanie… prečítajte si viac tu

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.