Nehnuteľnosti 101: Flipping

Nehnuteľnosti 101 Flipping

Flipping domov zahŕňa kúpu nehnuteľnosti, jej renováciu a predaj so ziskom.
Takýto obchodníci si vyberajú domy, ktoré väčšina kupujúcich nie je schopná alebo ochotná renovovať, a vylepšujú ich tak, aby uspokojili dopyt kupujúcich. Nezabúdajte, že priemerný kupujúci chce dom, ktorý je pripravený na nasťahovanie.

1 – Zabezpečte si svoj zdroj financovania

Získanie financovania je prvou prekážkou pri flippingu. Našťastie, je možné získať hypotéku na investičnú nehnuteľnosť. Na získanie pôžičky však budete musieť splniť určité kritériá. Budete potrebovať dobré kreditné skóre a banka môže vyžadovať zloženie minimálneho vkladu až do výšky 20%.

2 – Nájdite schátralý dom

Nájdenie správnej nehnuteľnosti je jedným z najnáročnejších aspektov flippingu. Je to preto, že to nie je len kúpa lacného schátralého domu, ale musíte tiež vedieť, či dom po rekonštrukcii bude niečo, čo by si ľudia chceli kúpiť. Takže si nechcete kúpiť dom, aj keď je lacný v oblasti, kde ľudia nemajú záujem žiť. Ak si nie ste istí svojimi analytickými schopnosťami, stále môžete využiť realitného agenta, ktorý vám pomôže nájsť tú pravú nehnuteľnosť.

3 – Urobte kompletnú analýzu domu

Inšpekcia: Najmite si domového inšpektora, ktorý vám pomôže overiť, či je nehnuteľnosť konstrukčne dobrá a či celkovo v dobrom stave. Chcete sa ubezpečiť, že nehnuteľnosť nemá pre vás žiadne nepríjemné prekvapenia.
Výpočet výdavkov: Vypočítajte priemerné náklady na kúpu a opravu. Koniec koncov, máte svoj rozpočet a nechcete ho prekročiť, pretože to môže ovplyvniť zisk, ktorý by ste dosiahli pri následnom predaji domu. Ak sú celkové výdavky v porovnaní s vašim rozpočtom príliš vysoké, budete sa tiež chcieť ubezpečiť, že máte možnosť odstúúiť od dohody a nájsť inú nehnuteľnosť, ktorá lepšie vyhovuje vašim potrebám.

4 – Kúpte dom

Keď nájdete tú správnu nehnuteľnosť, môžete urobiť ponuku a dom kúpiť. Ak je dom skutočne dobrá kúpa, môžete očakávať konkurenciu, pretože o dom prejaví záujem viac potenciálnych kupcov. Uistite sa preto, že viete, aká je maximálna suma, ktorú môžete za tento dom zaplatiť, a stále zostanete ziskoví, keď ho budete neskôr predávať.

5- Zrenovujte dom

Teraz, keď dom vlastníte, je čas začať s rekonštrukciou. Renovácie sú to, čo dodá domu hodnotu a umožní vám jeho ďalší predaj s vysokou mierou zisku. Počas renovácie sa však držte svojho rozpočtu a časovej osi. Napríklad počas renovácie je ľahké skĺznuť k vytvoreniu vašej vysnívanej kuchyne alebo kúpeľne s vírivkou, čo môže viesť k nadmerným výdavkom. Pri renovácii nezabudnite na dve kľúčové otázky:

1 – Čo musím urobiť, aby bol tento dom obývateľný a funkčný?

2 – Aké renovačné rozhodnutia môžem urobiť, aby priniesli vyššiu hodnotu ako je výška nákladov?

Udržujte výdavky tak nízko, ako je potrebné.

6- Vráťte dom na trh

Po dokončení renovácie je čas vrátiť dom nazad na trh. Možno nemáte úplné vedomosti o predaji domov, hlavne ak to robíte prvýkrát. Preto je dôležité zavolať si realitného agenta, ktorý vám pomôže. Realitní agenti rozumejú výkyvom na trhu a môžu vám pomôcť určiť cenu pri následnom predaji. Môžu tiež uviesť dom na portáli nehnuteľností. Ale za správne stanovenie cien nakoniec zodpovedáte vy; od toho závisia vaše zisky. Preto sa uistite, že poznáte základy oceňovania nehnuteľností, aby ste mohli prísť s rozumnou cenou a stále dosiahnuť zisk.

Čitajte Viac » Začiatky podnikania v oblasti nehnuteľností

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.