Výhoda obchodovania s nehnuteľnosťami

nehnuteľnosťami

Nákup nehnuteľností je už stovky rokov jedným z najlepších spôsobov akumulácie bohatstva. A na základe zoznamu miliardárov Forbes je zdrojom bohatstva najbohatšieho človeka na Slovensku Ivana Chrenka realitný obchod.

Je to predovšetkým vďaka veľkým výhodám, ktoré prináša realitný obchod. Jednou z výhod nehnuteľností je zjavne stabilný hotovostný tok. Peňažný tok môže poskytovať pravidelný mesačný príjem, ktorý je väčšinou pasívny, čo vám umožní tráviť čas budovaním firmy, cestovaním alebo reinvestovaním do ďalších nehnuteľností. Peňažné toky z nehnuteľností sú oveľa predvídateľnejšie ako u väčšiny ostatných biznisov, čo je veľkou výhodou najmä pre podnikateľov, pretože tieto peňažné toky im môžu pomôcť prekonať zlé časy.

Ďalšou dôležitou výhodou nehnuteľností je, že nehnuteľnosti sú zaistením proti inflácii. To znamená, že nehnuteľnosti sú jedným z mála aktív, ktoré reagujú proporčne na infláciu. S rastom inflácie stúpajú hodnoty bývania a nájomné. Zatiaľ čo sa iní ľudia obávajú inflácie, pre podnikateľov v oblasti nehnuteľností je to často benefit pre ich zisk.

Teraz treba tiež spomenúť, že ako v každom inom podnikaní, aj v oblasti nehnuteľností sa úspech nedostaví cez noc. Obchod s nehnuteľnosťami je výkonný, ale iba ak ho robíte správne. Musíte sa starať o svoj prenajatý majetok, robiť pravidelnú údržbu svojich nájomných domov. Musíte to vnímať ako podnikanie a správať sa tak k tomu. Realitný obchod nie je vopred úplne pasívny, ale ako zistili milióny jednotlivcov v celej histórii, návratnosť stojí za každé vaše úsilie.

+ Typy nehnuteľností

+ Štyri stratégie smerujúce k bezpečnému začatiu a rastu vášho realitného podnikania

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.