Ak chcete zahájiť úspešné podnikanie, zamerajte sa na tieto oblasti:

"Podnikanie musí mať najskôr účel. Neotvárate firmu, pretože máte peniaze na prenájom peknej kancelárie"
Nezačínajte s podnikaním, ak ste si toto neprečítali. Mnoho podnikateľov zlyhá iba po 3 mesiacoch prevádzky z týchto dôvodov.

Pri začatí podnikania, väčšina ľudí sa zameriava na to, aby vyriešili:

Ako zaregistrovať moju firmu?
Ako získať cool logo?
Ako získať peknú kanceláriu?
Ako získať zamestnancov?

Zatiaľ čo by sa mali zamerať na to, aby vyriešili:

Je môj podnikateľský nápad pre niekoho potrebný?
Aký je problém, ktorý moje podnikanie rieši?
Som pripravený robiť tento biznis minimálne rok?
Ako môžem rozšíriť toto podnikanie?

Mnoho podnikateľov zlyhá iba po 3 mesiacoch prevádzky z týchto dôvodov. Zriadenie príjemnej kancelárie, alebo registrácia firmy, aby ste si mohli hovoriť riaditeľ, alebo navrhnutie pekného loga, to nie je to, o čom je podnikanie. Sú to povrchné veci a mali by byť poslednou vecou, ktorou sa treba zaoberať.

Podnikanie musí mať najskôr účel. Neotvárate firmu, pretože máte peniaze na prenájom peknej kancelárie alebo na zaplatenie pekného loga. Podnikáte, pretože máte riešenie existujúceho problému vo vašej komunite. Toto riešenie bude produkt, ktorý vaša firma speňaží, ktorý udrží váš podnik v chode a zarobí vám majetok. Ak začínate podnikať a vaše podnikanie nie je riešením pre akékoľvek potreby vo vašej komunite, otvorili ste podnikanie bez toho, aby ste mali produkt či službu na predaj. A ak nemáte nič na predaj, vaša firma skončila.

Mnoho majiteľov firiem nám hovorí, že nemôžu dostať klientov do svojich obchodov alebo firiem, nech už sú akékoľvek, a potrebujú pomoc. Keď však analyzujeme tieto firmy, často si uvedomíme, že v realite nemajú žiadny skutočný produkt, alebo že produkt či služba, ktorú ponúkajú, ponúka ďalších tisíc firiem v okolí. Ako chcete v takom prípade získať klientov?

Najprv sa zamerajte na to podstatné: nájdite účel svojho podnikania. Spýtajte sa sami seba, čo ponúkate, a či to ľudia skutočne potrebujú? Ak máte odpoveď na túto otázku, až potom máte firmu na zaregistrovanie.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.