Nápady na podnikanie pre skupinu priateľov

Každý úspešný súčasný podnik nejako začal. Väčšina z nich bola založená skupinou ľudí alebo priateľov, ktorí zvykli spolu tráviť čas.
Napady-na-podnikanie-pre-skupinu-priatelov

Airbnb založili spolubývajúci a priatelia Nathan Blecharczyk, Brian Chesky a Joe Gebbia. AllyO bola založená spoluzakladateľmi Sahil Sahni a Ankit Somani, ktorí sa stretli počas svojho prvého ročníka vysokej školy. Neil Blumenthal, Dave Gilboa, Andrew Hunt a Jeffrey Raider, ktorí sa stali priateľmi v škole vo Whartone vo Philadelphii, sú zakladateľmi Warby Parker.

Tu sú nejaké nápady malých podnikov, ktoré môžete vy a vaši priatelia rozbehnúť, aj s niekoľkými tipmi, ako môžu narásť.

Fotografovanie

Ako skupina priateľov môžete dať dokopy peniaze a kúpiť kameru s vysokým rozlíšením. Tá dobrá by mohla začať už od 300 Eur. Choďte na youtube, urobte si čas a sledujte čo najviac videí týkajúcich sa tipov pre fotografovanie, a veľa trénujte s priateľmi.

Utvorte tím a každému zverte konkrétnu úlohu. Choďte na Instagram a ďalšie sociálne siete a hľadajte ľudí žijúcich vo vašej komunite, okolo vás, ktorí sú ľahko dostupní a ktorí na týchto platformách začali život influencera alebo modelky. Navrhnite im fotenie s kvalitným fotoaparátom s vysokým rozlíšením za veľmi nízke ceny. A tým „veľmi nízke“ mám na mysli skutočne lacno, ešte lepšie, ak to dokážete urobiť úplne zadarmo.

Neustále hľadajte nových ľudí, zatiaľ čo stále pracujete s predchádzajúcim s nízkou cenou, kým nevytvoríte dobre vyzerajúce portfólio na sociálnych sieťach. Od tej doby môžete začať pomaly zvyšovať cenu. Neskôr vylepšite techniky a materiály, a nech sa páči!

Výučba počítačových základov

Koľko ľudí poznáte okolo seba, ktorí majú vždy problémy s používaním Microsoft Officu, najmä Excelu a PowerPointu alebo iného základného softvéru na svojom počítači?

Ak máte vy a vaši priatelia dostatočné vedomosti o základných softvérových aplikáciách, môžete začať učiť druhých ľudí, ako ich používať, a vytvoriť si vlastnú prevádzku počítačových školení.

Stačí sa len zorganizovať, nájsť si miesto, kde budú žiaci prichádzať na školenia alebo či vy pôjdete k študentom atď. Pamätajte však, že vždy choďte s nízkou cenou na začiatku, ⅓ toho, čo by stál profesionál v tejto oblasti.

Výučba jazykov

Ak ste vy a vaši priatelia dobrí v angličtine, nemčine alebo francúzštine, a mnoho ľudí vo vašom okolí tieto jazyku neovláda, je to pre vás skvelá príležitosť.

Usporiadajte a iniciujte jazykové kurzy. Trh výučby jazykov rastie každý deň, a aj vo vašej komunite mnohí ľudia, ako kdekoľvek na svete, hľadajú výučbu cudzích jazykov.

Stačí sa len zorganizovať, vytvoriť dokonalý rozvrh pre jednotlivé triedy, nájsť miesto, kde sa budú študenti zúčastňovať výučby, alebo či vy pôjdete k študentom.

Môžete si tiež vytvoriť kanál na youtube, v ktorom môžete vy a vaši priatelia denne alebo týždenne uverejňovať jazykové kurzy, aby ste oslovili širšie publikum.

Upratovanie domov/kancelárií

Existuje mnoho spoločností poskytujúcich upratovacie služby. Ale ako skupina priateľov si môžete založiť vlastnú upratovaciu spoločnosť.

Len sa zorganizujte a začnite robiť reklamu v okolí. Cenu svojich služieb si môžete nastaviť v závislosti od veľkosti domu a typu upratovania, ktoré klient požaduje. Štandardné upratovanie, hĺbkové čistenie, alebo upratovanie pred/po sťahovaní. Je iba na vás, aby ste našli to, čo vám najviac vyhovuje.

Ale nezabudnite na zlaté pravidlo, ako získať klientov pre takéto podnikanie. Ako skupina priateľov na úplnom začiatku vždy stanovte nízku cenu, ⅓ čo by stál odborník v tejto oblasti. A neskôr, ak ste dobre zabehnutí a pokračujete v prevádzke, môžete pridať baliace služby.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.