Ako speňažiť svoje jazykové znalosti

...môžete zarobiť až 8 eur za hodinu.
Ako speňažiť svoje jazykové znalosti

Ak ste Slovák alebo Čech alebo z ktorejkoľvek inej krajiny v strednej Európe a hovoríte anglicky alebo francúzsky. Tu sú 4 jednoduché spôsoby, ako ich premeniť na peniaze:

1- Staňte sa učiteľom jazykov

Ako učiteľ jazykov môžete zarobiť až 8 eur za hodinu. S 5 študentmi už zarábate 40 eur na hodinu. Ako získať študentov? Inzerujte svoje schopnosti zverejnením na sociálnych sieťach a povedzte to svojim susedom, rodine alebo priateľom. Možno by mali záujem prihlásiť svoje deti. Ponúknite dostupnosť cez víkendy alebo kedykoľvek inokedy máte voľno. A počas tejto doby korony môžete tiež ponúknuť online kurzy pomocou online nástrojov, ako je zoom a ďalšie.

2- Ponuka prekladov na voľnej nohe

Ako nezávislý prekladateľ môžete zarobiť až 20 centov za preložené slovo. Ako získať klientov? Obráťte sa na niektorých slovenských alebo českých vlastníkov webových stránok a navrhnite im preklad ich webových stránok do angličtiny alebo francúzštiny alebo do iného jazyka, ktorý ovládate. Môžete dokonca navrhnúť preklad ich blogových príspevkov. Napríklad na Slovensku existuje veľa webových stránok, ktoré by ich majitelia chceli mať tiež v angličtine, pretože im pomôžu osloviť širšie publikum.

3- Spustite YouTube kanál

Ak žijete napríklad na Slovensku alebo v Českej republike, v Maďarsku a podobne, môžete si vytvoriť kanál na Youtube a učiť svoju komunitu angličtinu. Môžete tiež mať youtube kanál, pomocou ktorého môžete zdieľať užitočné informácie z vašej krajiny do zvyšku sveta po anglicky. Vo svojom youtube kanáli môžete napríklad hovoriť o slovenskej kultúre a to bude niečo, čo si určite budú chcieť pozrieť cestovatelia a turisti. Teraz, zárobok na youtube závisí od počtu zobrazení, ktoré máte.

4- Staňte sa turistickým sprievodcom

Ako sprievodca môžete zarobiť od 50 do 100 eur na deň. Ako začať? Veľmi jednoduché, nájdite turistických sprievodcov, ktorí už vo vašej oblasti pôsobia a ponúknite im možnosť ísť ako tlmočník do angličtiny alebo francúzštiny. Môžete ísť aj sami. Ale v každom prípade budete potrebovať vynikajúce miestne znalosti, súbor itinerárov a niekoľko zábavných vtipov na udržanie konverzácie.

Teraz máte 4 rôzne spôsoby, ako premeniť svoje jazykové znalosti na zdroj príjmu. V komentári nám dajte vedieť, ktorú by ste chceli vyskúšať.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.