Ako speňažiť svoj podcast

Ako speňažiť svoj podcast

Existujú rôzne spôsoby, ako speňažiť svoj podcast. A tu sú najbežnejšie spôsoby, ako podcasteri zarábajú peniaze:

1. Sponzorstvá

Značka sa môže rozhodnúť sponzorovať váš podcast, aby získali publicitu. Koľko zarobíš zo sponzorstiev závisí od toho, aká bola dohoda medzi tebou a touto značkou dohodnutá.

2. Priama podpora

Ako podcaster môžeš získať peniaze od svojich poslucháčov a fanúšikov. Ak ľudia milujú tvoj obsah, pravdepodobne vložia nejaké peniaze na podporu relácie a pomôžu ti udržať podcast v prevádzke.

3. Affiliate predaj

Podcasteri zarábajú aj na affiliate marketingu. V podstate zarobíš percento z toho, čo predávaš za produkt, ktorý propaguješ.

4. Predaj tvojich produktov

Ďalším bežným spôsobom, ako podcasteri zarábajú peniaze, je predaj vlastných produktov a služieb. Môže to zahŕňať tovar, ako sú tričká, kurzy alebo knihy, a služby, ako je poradenstvo, atď.

5. Prémiové predplatné

Podcasteri majú tiež možnosť spustiť prémiové predplatné. Fanúšikovia môžu zaplatiť za počúvanie extra obsahu a získať skorý prístup k novým epizódam.

Teraz, je fajn myslieť na zarábanie peňazí. Vždy však maj na pamäti, že v prvom rade by si sa mal zamerať na budovanie publika a získanie ich dôvery. Potom môžeš uvažovať o speňažení.

Ako začať svoj vlastný podcast?

Tento rok podcaster Joe Rogan zarobil 30 miliónov dolárov, K. Kilgariff a G. Hardstark, moderátori podcastu „My Favorite Murder“ zarobili 30 miliónov dolárov … Čitajte Viac »

Ako si vybrať platformu podcastov

Bežná vec, ktorú ľudia o podcastoch nechápu, je, že ich nenahrávate priamo na platformy, ako sú Apple Podcasts alebo Spotify. Namiesto toho budeš pre svoje zvukové súbory potrebovať samostatného hostiteľa … Čitajte Viac »

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.