Ako si vybrať platformu podcastov

Ako si vybrať platformu podcastov

Bežná vec, ktorú ľudia o podcastoch nechápu, je, že ich nenahrávate priamo na platformy, ako sú Apple Podcasts alebo Spotify. Namiesto toho budeš pre svoje zvukové súbory potrebovať samostatného hostiteľa.

Na tento účel použi platformu na hosťovanie podcastov, ako napríklad: Buzzsprout, Transistor, PodBean.

Ako začať svoj vlastný podcast?

Keď budeš mať svoj podcast hosťovaný, odošleš informačný kanál RSS. Informačný kanál RSS je štandardizovaný spôsob syndikácie obsahu na platformy podcastov. Zabezpečuje, aby sa tvoje epizódy automaticky umiestňovali do adresárov platformy podcastov, aby si ich mohol vidieť a prehrávať ty.

Existuje veľa adresárov platforiem podcastov, kde môžeš uviesť svoj podcast. Nižšie je uvedených 6 najpopulárnejších podcastových platforiem:

1. Apple podcasty

Apple Podcasts je najväčší adresár podcastov a určite by si sa naň mal zamerať. Ak sa chystáš odoslať svoj podcast iba do jedného adresára, vyber možnosť Apple Podcasts.

2. Spotify

Spotify je popredným adresárom pre podcasty kvôli jeho popularite pri streamovaní hudby. Adresár sa rýchlo rozrastá, takže chceš, aby sa tvoj podcast dostal do informačného kanála, aby si zlepšil jeho viditeľnosť.

3. Google Play

Spustenie podcastu v službe Google Play je skvelý spôsob, ako osloviť viac potenciálnych poslucháčov na všetkých platformách Google.

4. Stitcher

Stitcher je druhý najväčší adresár podcastov a ďalší skvelý spôsob, ako môžu ľudia objaviť tvoj podcast.

5. SoundCloud

SoundCloud je ďalší kanál, kde môžeš uviesť svoj podcast, aby si zvýšil svoj dosah.

6. YouTube

Možno budeš chcieť umiestniť svoj podcast na YouTube, aby si oslovil ešte viac ľudí. Na nahratie budeš potrebovať súbor videa, tak ako by si to potreboval pri akomkoľvek inom videu YouTube.

Ako začať svoj vlastný podcast

Tento článok je tu, aby ti ukázal najlepší spôsob, ako začať svoj vlastný podcast …Čitajte Viac »

Ako speňažiť svoj podcast

Existujú rôzne spôsoby, ako speňažiť svoj podcast. A tu sú najbežnejšie spôsoby, ako podcasteri zarábajú peniaze: …Čitajte Viac »

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.