Ako začať svoj vlastný podcast?

Ako začať svoj vlastný podcast

V roku 2022 je Podcast skutočným biznisom, ktorý zarába milióny dolárov. Tento rok podcaster Joe Rogan zarobil 30 miliónov dolárov, K. Kilgariff a G. Hardstark, moderátori podcastu „My Favorite Murder“ zarobili 15 miliónov dolárov a Dave Ramsey zarobil 10 miliónov dolárov.

A to je len niekoľko z dlhého zoznamu podcasterov, ktorí tento rok zarobili milióny dolárov.

Takže ak chceš začať vytvárať podcast, teraz je ten správny čas. A tento článok je tu, aby ti ukázal najlepší spôsob, ako začať svoj vlastný podcast.

1. Pochop, ako fungujú podcasty

Najprv musíš vedieť, ako podcasty fungujú. Na to budeš musieť začať počúvať rôzne podcasty. To pomôže pochopiť rôzne typy a štýly hostiteľov.

2. Vyber si tému pre svoj podcast

Tvoj podcast by sa mal týkať konkrétnej témy.

K. Kilgariff a G. Hardstark, moderátori podcastu „My Favorite Murder“, hovoria len o vražde a vyšetrovaní. A to je ich téma.

3. Vyber si formát

Budeš vo svojom podcaste hovoriť iba ty alebo bude tvoj podcast vo forme rozhovoru, kde pozveš ľudí a budete diskutovať o téme. Napríklad podcast „Joe Rogan Experience“, Joe pozýva rôznych ľudí a diskutujú na špecifickú tému.

4. Získaj kvalitné vybavenie

Podcasty sú už na vysokej úrovni. Hovoríme o miliónoch dolárov každý rok. Nemôžeš teda očakávať, že budeš používať telefón ako nahrávacie zariadenie. Zožeň si dobrý mikrofón, hostiteľskú platformu, ak robíš rozhovory, nahrávacie zariadenie a softvér na úpravy.

5. Vymysli si názov pre svoj podcast

Je veľmi dôležité dať svojmu podcastu názov. Je súčasťou brandingu. Väčšina podcasterov jednoducho používa svoje meno. Napríklad „Joe Rogan Experience“ alebo „Dave Ramsey Show“. Môžeš tiež vytvoriť názov na základe témy podcastu.

6. Vyber si platformu podcastov

Existujú stovky platforiem podcastov. Najpopulárnejšie sú Spotify, Apple Podcasts, Google podcast, Pandora, atď.

Ostatné je je už len dôslednosť, dôslednosť a dôslednosť.

Prispievaš každý pondelok, každý piatok alebo víkend? V každom prípade sa toho musíš držať a zostať dôsledný, ak chceš vidieť výsledky.

Ako si vybrať platformu podcastov

Bežná vec, ktorú ľudia o podcastoch nechápu, je, že ich nenahrávate priamo na platformy, ako sú Apple Podcasts alebo Spotify. Namiesto toho budeš pre svoje zvukové súbory potrebovať samostatného hostiteľa … Čitajte Viac »

Ako speňažiť svoj podcast

Existujú rôzne spôsoby, ako speňažiť svoj podcast. A tu sú najbežnejšie spôsoby, ako podcasteri zarábajú peniaze: … Čitajte Viac »

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.