Ako si vybrať výnosný produkt dropshippingu na predaj?

Ako si vybrať výnosný produkt dropshippingu na predaj

Zdieľať:

Po výbere odvetvia pre dropshipping budú v tomto odvetví k dispozícii milióny produktov. Musíte si teda vybrať iba niekoľko alebo dokonca jeden typ produktu na predaj. Urobte si zoznam s čo najviac produktami v rámci vášho odvetvia. Posúďte každý z nich a zistite, ktoré zodpovedajú nasledujúcim kritériám:

1 – Produkt by mal vyvolať impulzívny nákup:

Predávate online, viac ako 60% ľudí, ktorí navštívia váš web, sa tam už nemusí vrátiť. Takže sa chcete ubezpečiť, aby váš produkt vyzeral tak príťažlivo, že ho návštevníci nechcú prehliadnuť a opustiť váš web bez toho, aby si ho kúpili.

2 – Produkt by nemal byť niečo, čo si vaše cieľové publikum môže ľahko kúpiť hocikde na ulici alebo v miestnom nákupnom centre:

Toto kritérium môže byť trochu ťažké splniť, ale môžete sa pokúsiť nájsť niečo, čo ľudia chcú, ale nie je ľahké to získať. Takto sa stanete atraktívnejším pre potenciálneho zákazníka. Jedno pravidlo v dropshippingu je, že sa nezameriavajte na robenie alebo predávanie toho, čo máte radi (ako hovorí príslovie „robte, čo máte radi“), nie. Tu sa sústreďte na to, čo prináša zisk a udržiava vaše podnikanie nažive. Akonáhle získate dostatok peňazí a biznis, ktorý sa dokáže udržať, potom môžete pomaly začať robiť alebo predávať veci, ktoré máte radi.

3 – Produkt by mal mať nízke náklady na prepravu:

Aj keď je váš dodávateľ zodpovedný za prepravu, v prípade, že je preprava produktu príliš vysoká, zákazníci majú tendenciu nákup neuskutočniť. Nájdite niečo, čo nie je drahé na odoslanie. Týmto spôsobom môžete využiť možnosť ponúknuť svojim zákazníkom dopravu zdarma a absorbovať tieto náklady ako obchodné náklady s cieľom prilákať ďalší predaj. Vždy pamätajte, že ešte len začínate, naokolo sú už veľké značky a pre konkurenciu ešte nič neznamenáte. Preto sa musíte sústrediť na to, aby ste boli konkurencieschopní a získali si zákazníkov.

Príklad: Výber produktu pre dropshipping

Všetky tieto kritériá však nie je povinné dodržať. Môžete ísť s čímkoľvek chcete a môže to fungovať. Ale dodržiavanie týchto kritérií vás môže zachrániť pred pohltením konkurenciou a pomôže vám ako začiatočníkovi rýchlejšie dosiahnuť nejaké zisky.

Viac o dropshippingu:
Čo je dropshipping?
ako začať podnikať s dropshippingom?
Je dropshipping ziskový?
Ako si vybrať odvetvie pre dropshipping?
Ako si vybrať produkty pre dropshipping?
Ako nájsť spoľahlivého dodávateľa produktov pre dropshipping?
Ako si vytvoriť webovú stránku dropshippingového elektronického obchodu?
Ako získať zákazníkov pre svoje dropshippingové produkty alebo e-shopy?

Prihláste sa na odber nášho bulletinu o dropshippingu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Chcete asistenciu a poradenstvo, ako začať a úspešne prevádzkovať svoje podnikanie v elektronickom obchode?

Spojte sa s naším tímom online obchodného poradenstva.

J&ty Bezplatná platforma vzdelávania pre podnikateľov na Slovensku a v celej strednej a východnej Európe. Pripojte sa k našej komunite a rozvíjajte praktické zručnosti

Vaše online obchodné riešenie na jedno kliknutie...

Poďme na to! Pripravte sa na podnikanie online! Vyplňte formulár

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.