Čo je dropshipping?

Čo je dropshipping

Zdieľať:

Dropshipping je moderný a veľmi populárny obchodný model medzi začínajúcimi podnikateľmi. Obchodný model dropshippingu vám ako maloobchodníkovi umožňuje prevádzkovať obchod, predávať zákazníkom výrobky s vlastnou cenou pod vlastnou značkou bez toho, aby ste sa museli starať o skladovanie, balenie alebo prepravu vašich výrobkov. To všetko bude riešiť váš dodávateľ. V roku 2019 dosiahol maloobchodný elektronický obchod celosvetový predaj 3,53 bilióna amerických dolárov a predpokladá sa, že príjmy z elektronického maloobchodu vzrastú v roku 2022 na 6,54 bilióna amerických dolárov.

Do obchodného modelu dropshippingu sú zapojené 3 strany: maloobchodník (vy), dodávateľ alebo výrobca a zákazníci.

1- Maloobchodník (vy)

Maloobchodník je ten, kto prevádzkuje obchod. Vyberie si výrobky, ktoré chce predávať, stanoví ceny, rozbehne reklamu, prevezme objednávky a zoznam objednávok odošle dodávateľovi. Maloobchodník zaplatí dodávateľovi až potom, čo dodávateľ doručí produkt zákazníkovi. Maloobchodník však dostane platbu od zákazníka v okamihu, keď uskutoční objednávku. Ako maloobchodník nesiete zodpovednosť za produkt, ktorý zákazník dostane, a v prípade problémov bude zákazník jednať priamo s vami.

2- Dodávateľ/Výrobca

Dodávateľ je často výrobcom, ktorý vyrába a uskladňuje produkt, ktorý maloobchodník predáva. Akonáhle dodávateľ dostane zoznam objednávok od maloobchodníka, začína s prípravou produktu, na obal umiestni štítok maloobchodnej značky a priloží všetky ďalšie marketingové materiály. A následne pošle produkt na adresu zákazníka. Potom dostane svoju platbu od maloobchodníka.

3- Zákazník

Zákazník je osoba, ktorá sa zaujíma o produkt maloobchodníka, zadá objednávku a zaplatí za ňu. Objednávku dostane priamo na svoju adresu.

Viac o dropshippingu:
ako začať podnikať s dropshippingom?
Je dropshipping ziskový?
Ako si vybrať odvetvie pre dropshipping?
Ako si vybrať produkty pre dropshipping?
Ako nájsť spoľahlivého dodávateľa produktov pre dropshipping?
Ako si vytvoriť webovú stránku dropshippingového elektronického obchodu?
Ako získať zákazníkov pre svoje dropshippingové produkty alebo e-shopy?

Prihláste sa na odber nášho bulletinu o dropshippingu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Chcete asistenciu a poradenstvo, ako začať a úspešne prevádzkovať svoje podnikanie v elektronickom obchode?

Spojte sa s naším tímom online obchodného poradenstva.

J&ty Bezplatná platforma vzdelávania pre podnikateľov na Slovensku a v celej strednej a východnej Európe. Pripojte sa k našej komunite a rozvíjajte praktické zručnosti

Vaše online obchodné riešenie na jedno kliknutie...

Poďme na to! Pripravte sa na podnikanie online! Vyplňte formulár

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.