Manažérske Štýly alebo Štýly Vedenia

"Je potrebné poznamenať, že neexistuje dobrý štýl pre všetky situácie."
Manazerske-Styly-alebo-Styly-Vedenia

Manažérske štýly, známe tiež ako štýly vedenia, sú metódy, ktoré manažér používa na usmerňovanie, implementáciu plánov a motiváciu ľudí, aby dosiahli svoj cieľ.

Manažérske štýly používané lídrom majú veľký vplyv na atmosféru na pracovisku a môžu viesť k zvýšeniu morálky a produktivity tímu alebo k ich zhoršeniu. Daniel Goleman vo svojej práci  “Six Emotional Leadership Styles” definuje týchto šesť manažérskych štýlov:

Vynucovací
Autoritatívny
Priateľský
Demokratický
Nastavujúci tempo
Kouč

Je potrebné poznamenať, že neexistuje dobrý štýl pre všetky situácie. Účinnosť každého zo štýlov závisí od kontextu, cieľov a ľudí, ktorých sa týka. Skúsení lídri sú však schopní rozpoznať a použiť vhodný štýl, ktorý zodpovedá danej situácii.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.