Aký je Priateľský Štýl Vedenia?

Aký je Priateľský Štýl Vedenia

Priateľské vedenie sa zameriava viac na budovanie kontaktov a podporu priateľskej interakcie medzi členmi tímu, motivuje ich chválou a uznaním. Priateľský líder kladie menší dôraz na smerovanie, ciele a štandardy, ako na uspokojenie emocionálnych potrieb zamestnancov. 

Výhoda

Ak sa spoločnosť zameriava na získanie dôvery zamestnancov, tak je priateľské vedenie tá správna voľba. Priateľský líder si cení a uznáva úlohu každého zamestnanca. Vždy dáva pozitívnu spätnú väzbu, vďaka ktorej sú zamestnanci šťastní. Priateľský líder vedie zamestnancov k presvedčeniu, že spoločnosť patrí im, ako aj ich lídrovi. Zamestnanci majú tendenciu trvať dlhšie na pracoviskách, kde majú pocit, že ich líder má rád a neukazuje zakaždým, že je ich šéfom. Priateľský líder vytvára na pracovisku atmosféru bez stresu.

Nevýhoda

Vytváranie pozitívnej spätnej väzby je dobré, ale sústredenie sa iba na pozitívne stránky práce zamestnanca a ponechanie negatívnych stranou z dlhodobého hľadiska môže spoločnosť potopiť. Vždy bude niečo na zlepšovanie, a priateľský líder sa nebude zameriavať na zdôrazňovanie týchto bodov. Vedenie spoločnosti tiež uprednostňuje na pracovisku atmosféru bez stresu a tlaku, a niektorí zamestnanci to môžu využiť a zotrvať vo svojom pohodlí. A to môže viesť k priemernému výkonu zamestnancov.

Priateľský štýl je pre zamestnancov určite najobľúbenejší, pretože vytvára príjemnú pracovnú atmosféru. Z dlhodobého hľadiska však podporuje nedbanlivosť v spoločnosti a znižuje tímovú produktivitu.

ČÍTAJTE VIAC »

Vynucovací
Autoritatívny
Demokratický
Nastavujúci tempo
Kouč

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.