Aký je Vizionársky alebo Autoritatívny štýl Vedenia

Aký je Vizionársky alebo Autoritatívny štýl Vedenia

Autoritatívny štýl riadenia, známy tiež ako Vizionársky štýl, sa často zamieňa s autoritárskym štýlom vedenia. Autoritatívny líder určuje víziu a smerovanie, a zapája zamestnancov do procesu dosahovania cieľov. Vizionársky líder dáva svojim zamestnancom pozitívnu aj negatívnu spätnú väzbu, aby pomohol zvýšiť ich úroveň. Veľkou výhodou vizionárskeho lídra je ich schopnosť rozvíjať a formulovať jasnú víziu, identifikovať výzvy, ktoré treba prekonať, určiť smerovanie a zapojiť zamestnancov do dosiahnutia úspechu.

Výhoda

Vizionársky manažérsky štýl je efektívny, keď spoločnosť potrebuje získať jasné ciele a smerovanie, aby dosiahla úspech. Vo väčšine prípadov, keď je spoločnosť nová alebo jej tím je nový, môžu zamestnanci potrebovať aktívne poradenstvo. Vizionárske vedenie je dobré v tom, že objasňuje cestu vpred, motivuje, inšpiruje a ovplyvňuje svojich pracovníkov. Líder chápe strategické ciele spoločnosti preto, že ich sám stanovil a je schopný ich jasne komunikovať pracovníkom. Vizionárske vedenie tiež pomáha spoločnosti zvyšovať svoju produktivitu. Líder trávi čas so svojimi zamestnancami, učia ich najlepšie metódy na prekonanie výziev, a tým im pomáha zlepšovať ich výkon.

Nevýhoda

Vizionársky líder sa pre niektorých zamestnancov niekedy javí ako panovačný. Okrem toho, rozhodnutia robí sám. Zamestnanci len prispievajú do procesu dosahovania cieľov. Vizionársky štýl vedenia je veľmi vhodný pre novú spoločnosť alebo nový tím. Avšak, nemal by to byť primárny štýl vedenia spoločnosti.

ČÍTAJTE VIAC »

Vynucovací
Priateľský
Demokratický
Nastavujúci tempo
Kouč

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.