Aký je Nastavujúci tempo Štýl vedenia

Aký je Nastavujúci tempo stýl vedenia

Líder nastavujúci tempo ide príkladom. Stanovuje vysoké štandardy a očakáva, že tím bude rozumieť dôvodom toho, čo je vytvárané. Líder chce robiť veci lepšie a rýchlejšie, a očakáva, že tím urobí to isté. Nízka výkonnosť sa netoleruje a všetci zamestnanci by mali zvyšovať svoju výkonnosť, aby spĺňali normy, alebo líder prevezme zodpovednosť za záchranu situácie, keď zamestnanec má nejaké ťažkosti.

Výhoda

Štýl nastavovania tempa je efektívny, keď spoločnosť potrebuje rýchle výsledky. Najväčšou devízou tohto lídra je jeho schopnosť stanoviť vysoké štandardy a zapojiť tím do dosiahnutia cieľa v krátkom čase. Líder nastavujúci tempo netoleruje zlý výkon a uistí sa, aby boli všetky úlohy dobre a načas.

Nevýhoda

Rovnako ako vynucovacia metóda, aj štýl nastavovania tempa sa stáva neúčinným, ak sa používa dlhodobo kvôli stresu a tlaku, ktorý na pracovisku vyvoláva. Zamestnanci musia splniť veľa úloh v krátkom čase. A to môže unaviť členov tímu a rýchlo zhoršiť ich morálku. Tento štýl tiež nie je vhodný, ak je tím nový alebo neskúsený. Pokyny sú bombardované zamestnancom a vynikajúce výsledky sa očakávajú vo veľmi obmedzenom čase, nie je čas na učenie sa. 

Štýl nastavovania tempa môže byť veľmi efektívny, keď skupina alebo spoločnosť potrebuje výsledky vo veľmi krátkom čase. Nemôže to však byť predvolený štýl vedenia v akejkoľvek spoločnosti, pretože môže zničiť atmosféru na pracovisku. Niečo je však isté, že štýl nastavovania tempa môže byť veľmi efektívny, ak sa používa striedmo.

ČÍTAJTE VIAC »

Vynucovací
Autoritatívny
Priateľský
Demokratický
Kouč

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.