6 krokov, ktoré musíš dodržať, aby si sa stal tým, kým chceš byť

6 krokov, ktoré musíš dodržať, aby si sa stal tým, kým chceš byť

Nezabudni zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi a rodinou!

Ľudia často hovoria „nemeň sa“. Nemali by sme sa meniť? Ľudia tu nie sú na to, aby sa prestali rozvíjať. V skutočnosti žiadny živý tvor na zemi nezastaví svoj rozvoj. Zmena je teda nevyhnutná.

Pokrok v živote je o reinvencii. „Nikto nie je dokonalý“ dokazuje, že vždy môžeme byť lepší a robiť to lepšie. Neuväzňuj sa v tom, kto si, ak ti to, kým si, nesedí. Choď do tej zmeny, pretože môžeš byť, kým chceš.

Tu je 6 krokov, ktoré musíš dodržať, aby si sa stal tým, kým chceš byť

1. Spoznaj sám seba

Aby si sa mal rád, aby si si vážil svoju skutočnú hodnotu, musíš najprv vedieť, aká je tvoja hodnota. Sadni si sám s kusom papiera a zapíš si každú vlastnosť, ktorú na sebe máš rád, a každú vlastnosť, ktorú nenávidíš. Pozri sa na tie vlastnosti, ktoré nenávidíš a pracuj na tých, ktoré môžeš zmeniť. Pre tie vlastnosti, ktoré nemôžeš zmeniť, nauč sa ich akceptovať. Je to súčasť tvojej povahy.

2. Maj na pamäti, že nikto nie je dokonalý

Neboj sa, nikto nie je bez zlých vlastností. Niekedy si možno želáš, aby si bol ako jeden z tvojich priateľov, pretože sa zdá byť dokonalý. Vedz, že ukazuje len to dobré zo seba. Učí sa, ako neukázať svoju temnú stránku. A to je celý idea, kontrolovať svoje zlé návyky.

3. Sústreď sa na to, čo je na teba pozitívne

Vlastnosti, ktoré na sebe máš rád, to je to, čo chceš premietnuť do sveta. To je to, čo chceš zdvojnásobiť. To, čo potrebuješ, je tvoja osobnosť, ktorá ťa robí šťastným.

4. Predstieraj, kým sa ti to nepodarí

Niektorí ľudia s tým môžu nesúhlasiť, ale čímkoľvek chceš byť, budeš to musieť praktizovať. Tak kým chceš byť? Správaj sa ako táto osobnosť, správaj sa tak, hovor tak, kráčaj tak. Ak chceš, aby ťa ľudia nazývali čestným, správaj sa ako čestný člove. Ak chceš byť opísaný ako ambiciózny, správaj sa ako mimoriadne ambiciózny človek. Budeš to musieť predstierať, kým sa to nestane tvojou realitou.

6 právd, ktoré potrebuješ vedieť, aby si bol úspešný

5. Obklop sa ľuďmi, ktorí ťa podporujú

Nie každý bude rád vidieť, ako sa meníš. Ale ak veríš, že kým chceš byť, je oveľa lepšie ako to, kým si teraz, zmena stojí za to. Nemôžeš dovoliť, aby ťa iní ľudia prehovorili. Dištancuj sa od ľudí, ktorí ťa nepodporujú, a obklop sa ľuďmi, ktorí veria, že si osobou, ktorou sa chceš stať.

6. Je to riziko, ktoré budeš musieť podstúpiť

Nikdy sa nestaneš osobou, ktorou chceš byť, ak budeš pokračovať v tom, kým v súčasnosti si. Jedinou požiadavkou rastu je, aby si vystúpil zo svojej komfortnej zóny. To je všetko. A pokiaľ nie si ochotný podstúpiť toto riziko, urobiť ten nepríjemný skok do neznáma, navždy zostaneš presne tam, kde si.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.