Ako sa vysporiadať so zlým manažérom

Ako sa vysporiadať so zlým manažérom

Si frustrovaný a nešťastný zo svojej práce kvôli svojmu šéfovi. On alebo ona ťa mikromanažuje. Vždy si pripisuje zásluhy za tvoju prácu. Nikdy ti neponúkne príležitosť na rast v spoločnosti. Nikdy nie je spokojný s prácou, ktorú odvádzaš. 

6 postojov zlého manažéra

Si unavený a nechceš sa dostať do konfliktu so svojím manažérom. Teraz sa pýtaš, ako sa vysporiadať so svojim zlým manažérom.

Spoločnosti minú ročne milióny eur na manažérske a líderské školenia. Štúdie však ukázali, že hlavný dôvod, prečo veľa ľudí odíde zo zamestnania, súvisí so zlým manažérom. Ale nie každý môže tak ľahko skončiť v práci.

Najlepší spôsob, ako skončiť s prácou

Preto sa s tebou podelíme o efektívne a profesionálne spôsoby, ako sa vysporiadať so zlým šéfom.

1. V prvom rade sa uisti, že problém je tvoj manažér a nie ty

Informujte sa u svojich najdôveryhodnejších kolegov a zisti, ako vnímajú manažéra. Dôvodom môže byť to, že ty si v skutočnosti tým, kto spôsobuje problém. Ak si všetci tvoji kolegovia myslia, že manažér je dobrý a ty si jediný, kto považuje manažéra za zlého. Potom možno budeš musieť skontrolovať sám seba a to, ako sa správaš v práci. Ale ak tvoji kolegovia cítia to isté ako ty o manažérovi, potom musí byť v konaní manažéra niečo v neporiadku.

2. Identifikuj dôvod, prečo sa tvoj manažér správa tak, ako sa správa

Ak to chceš urobiť, skús to s manažérom opatrne. Choď za ním a požiadaj ho, aby ti poskytol spätnú väzbu na tvoju prácu a na to, ako to môžeš urobiť spôsobom, ktorý je v súlade s jeho očakávaniami. Jeho odpoveď ti pomôže identifikovať dôvod, prečo sa správa určitým spôsobom. V tejto situácii sa môžu stať iba dve veci:

Prvou možnosťou je, že manažér ti povie, čo robíš zle a ako to urobiť správne, aby si boli v súlade s jeho očakávaniami. V takom prípade postupuj podľa jeho pokynov a problém by sa mal vyriešiť.

Druhá možnosť je, že ti manažér povie, že je všetko v poriadku a že robíš všetko v poriadku. V takom prípade s ním určite nie je niečo v poriadku. To znamená, že toxický postoj manažéra na pracovisku súvisí buď s jeho osobnosťou, alebo s jeho nedostatkom vodcovských schopností. Logika by preto chcela, aby si ty a manažér otvorene hovorili o probléme. Ak mu však chýbajú vodcovské schopnosti, spôsobí to len ďalší konflikt medzi tebou a ním.

3. Hľadaj si nové príležitosti

Ak zlý prístup tvojho manažéra súvisí s jeho osobnosťou alebo s jeho nedostatočnými vodcovskými schopnosťami napriek všetkým školeniam, ktoré spoločnosť poskytuje, je pravdepodobnejšie, že sa nikdy nezmení. Začni teda hľadať príležitosti na odchod. Skontroluj, či nie sú nejaké pozície na iných oddeleniach v rámci spoločnosti. Alebo si začni hľadať prácu inde. Nemá zmysel zostávať s toxickým manažérom, pretože ťa vystavuje neustálemu stresu a ovplyvňuje tvoje duševné zdravie.

4 varovné signály, že je čas opustiť súčasnú prácu

4. Vyhni sa otvoreným konfliktom medzi tebou a manažérom

Nesnaž sa manažérovi verejne vzdorovať. Ľudia by ti radili, aby si v takýchto situáciách navštívil personálne oddelenie, čo by za normálnych okolností mal byť správny postup. Keď sa však o probléme obrátiš na personálne, tvoj manažér bude informovaný a vojna bude otvorene vyhlásená. A problém je v tom, že väčšina ostatných manažérov v spoločnosti bude podporovať tvojho manažéra a samotné personálne sa s väčšou pravdepodobnosťou postaví na stranu tvojho manažéra. To ťa priamo stavia do pozície, kedy budeš musieť dať výpoveď a odísť. A slová sa šíria veľmi rýchlo a nechceš, aby personálne oddelenie inej spoločnosť zamietlo tvoju žiadosť o prácu, pretože ju niekto informoval o tom, čo sa stalo vo tvojej predchádzajúcej práci.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.