6 postojov zlého manažéra

6 postojov zlého manažéra

Úlohou manažéra je zabezpečiť dobré pracovné prostredie pre zamestnancov. Niekedy sa však stretávame s manažérmi, ktorí vedome alebo nevedome robia úplný opak. Vďaka svojmu postoju na pracovisku a voči zamestnancom vytvárajú toxické pracovné prostredie.

Si manažér alebo zamestnanec, tu je 6 postojov zlého manažéra:

1. Mikromanažment

Mikromanažment je jednoducho ďalší spôsob, ako povedať svojim zamestnancom, že nie sú dosť dobrí. Zabíja kreativitu a inovácie na pracovisku. Uprednostňuje nedôveru na pracovisku, pretože zamestnanci sa cítia dusení a nedôverčiví vo svoje schopnosti.

Ako sa vysporiadať so zlým manažérom

2. Výber obľúbených

Mnoho manažérov má svojich obľúbených zamestnancov. Štúdie však ukázali, že toto uprednostňovanie nie je založené na výkone, ale skôr na iných sociálnych faktoroch. A títo zamestnanci budú pravdepodobne tými, ktorým manažéri ponúkajú príležitosti na rast. A tie vytvárajú medzi ostatnými zamestnancami ducha rebélie, ktorý môže vo všeobecnosti ovplyvniť produktivitu tímu.

3. Pripisovanie zásluh za prácu alebo úspechy zamestnancov

Pre niektorých manažérov je sebapropagácia ich najvyššou prioritou. Urobia čokoľvek, aby vyzerali dobre, vrátane uznania za prácu alebo nápady svojich zamestnancov. Toto správanie zlých manažérov demotivuje zamestnancov.

4. Ignorovanie spätnej väzby

Niektorí manažéri nikdy nepriznajú, keď sa na pracovisku mýlia. A každý zamestnanec, ktorý sa im pokúsi dať negatívnu spätnú väzbu, sa okamžite stane cieľom.

5. Nezastatie sa zamestnancov

Keď pracuješ pre niekoho, kto za tebou nestojí, je to demotivujúce. A niektorí manažéri, keď sa v tíme stane chyba, okamžite začnú ukazovať prstom na zamestnanca, ktorý mohol urobiť chybu. Nikdy nenesú zodpovednosť, keď veci idú bokom. Ale sú vždy vpredu, keď tím robí úžasnú prácu.

9 znakov, ktoré dokazujú, že musíš čo najskôr skončiť so súčasnou prácou

6. Neuznávanie príspevkov od zamestnancov

Ľudia sa chcú cítiť oceňovaní, rešpektovaní a zahrnutí. Tiež chcú, aby raz urobili niečo dobré, aby ich líder uznal aspoň úsilie, ktoré do toho vložili. Veľa manažérov si myslí, že si splnili svoju povinnosť poskytnutím výplatnej pásky, ale to nestačí, ak chceš angažovaných a produktívnych zamestnancov.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.